REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Realna siła Windows Phone. Odtwarzacz VLC został pobrany ponad 3 miliony razy. Porównajmy to z Androidem

Trzy miliony. Dokładnie tyle razy użytkownicy mobilnego systemu Microsoftu pobrali mobilną wersję jednego z najpopularniejszych, najbardziej wszechstronnych odtwarzaczy multimedialnych. To dużo czy mało? Analizując ten wynik, warto osadzić go w kontekście Androida oraz iOS.

22.09.2015
10:10
Oto siła Windows Phone. VLC pobrany ponad 3 miliony razy
REKLAMA
REKLAMA

Odtwarzacz VLC pojawił się w sklepie Windows Phone jako ledwie działająca wersja beta, rozczarowująca wszystkich miłośników desktopowego programu. Na całe szczęście producent aktywnie wspierał swój produkt, dzięki czemu w marcu 2015 roku ten zamienił się w funkcjonalny program do odtwarzania plików. Chociaż mobilne, kafelkowe VLC wciąż posiada kilka błędów, natomiast wszechstronnością ustępuje komputerowemu oryginałowi, dla wielu posiadaczy smartfonów z WP 8.1 stał się to główny odtwarzacz multimedialny.

Jednym z powodów sukcesu VLC dla Windows Phone jest oczywiście skromna alternatywa.

Systemowe rozwiązania Microsoftu nie zadowalały wszystkich użytkowników, natomiast rozwiązania firm trzecich bardzo często były naprawdę dalekie od funkcjonalnych. Dokładnie tak samo jak VLC w formie bety. Program dopiero z czasem stał się na tyle używalny, że można było dać mu drugą szansę. Łącznie odtwarzacz pobrano aż 3 miliony razy, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na zewnętrzną aplikację firmy trzeciej, która największą popularnością może cieszyć się na komputerach osobistych.

vlc android

Dla porównania, aplikacja VLC w Google Play została dotychczas pobrana ponad 10 milionów razy. Na platformie Google można przeczytać, że z VLC skorzystało od 10 do 50 milionów użytkowników. Biorąc pod uwagę olbrzymią dysproporcję między liczbą użytkowników Androida oraz Windows Phone, wynik „kafelkowej” wersji aplikacji tym bardziej może cieszyć. Niestety, te trzy miliony nieco bladną, kiedy weźmiemy pod uwagę, że inny odtwarzacz multimedialny firmy trzeciej – MX Player – został zainstalowany na Androidzie przynajmniej 100 milionów razy.

Skoro nie VLC, to co?

REKLAMA

Jeżeli wciąż nie możecie przekonać się do ograniczonej, mobilnej wersji VLC, nie musicie załamywać rąk. System Windows Phone 8.1 posiada kilka naprawdę dobrych, wszechstronnych odtwarzaczy multimedialnych. W moim prywatnym rankingu wygrywa MoliPlayer Pro. Chociaż za program trzeba zapłacić równe 13 złotych, ten jest po prostu niezawodny i poradzi sobie z większością najpopularniejszych formatów, a także odtworzy film bezpośrednio z dysku sieciowego czy rozpozna polskie napisy. Inwestycja, która na pewno się opłaci.

Darmowe VLC oraz płatne MoliPlayer Pro znajdziecie klikając w poniższe odsyłacze:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA