REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

W co trzeba zagrać na Windows Phone? Najlepsze darmowe produkcje przed Wami (część 4)

Tym razem obrodziło w naprawdę dobre produkcje. Mamy silnego kontrkandydata wobec Angry Birds, grę wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość oraz serię aplikacji, które nie tylko zmuszą do myślenia, ale również pozwolą na zabawę ze znajomym, przy jednym smartfonie. 

28.06.2013
11:27
W co trzeba zagrać na Windows Phone? Najlepsze darmowe produkcje przed Wami (część 4)
REKLAMA
REKLAMA

CONQR

qonqr

Prawdziwa perła tego zestawienia. Tytuł opiera się na walce o realne, osadzone w rzeczywistości strefy wpływów, wykorzystując do tego sieć Wi-Fi oraz GPS. Gracze wybierają jedną z trzech frakcji i ruszają w miasto, walcząc o dominację nad Rzeczpospolitą.

Poza zwalczaniem wroga, który pozostawił ślady na danym terytorium, CONQR pozwala na zakładanie wirtualnych baz, wsparcie słabej obwarowanych regionów innych graczy, lokowanie pułapek i korzystanie ze specjalnych umiejętności, zdobywanych wraz z rozwojem naszej postaci.

To, co zrobiło na mnie największe wrażenie, poza kapitalnym, lecz już nie tak oryginalnym pomysłem, to solidne wykonanie. CONQR posiada piękne, czytelne ekrany danych, działa bardzo płynnie nawet ze sprzętami ograniczonymi 512 MB RAMu oraz nie łapie żadnej zadyszki, pobierając mapy otoczenia, w jakim się znajdujemy i dodając do nich specyficzny dla produkcji filtr oraz oznaczenia.

Do tego zabawa jest naprawdę przednia. Jestem zaskoczony ilością polskich użytkowników, jacy dali CONQR szansę. Nawet nie tak gęsto zamieszkane rejony kraju posiadają wiele znaczników obecności innych graczy, którzy byli w danym miejscu przed nami, powiększając strefę wpływu swojej frakcji. Zdecydowane „must have” dla posiadaczy Windows Phone

3D BRUTAL CHASE

Ten tytuł to gra nie wyróżniająca się niczym od dziesiątek jemu podobnych, w wersji na Androida i iOS. Niestety, fani czterech kółek posiadający smartfona z systemem operacyjnym Microsoftu nie są rozpieszczani, dlatego każda solidna, darmowa produkcja tego typu jest tutaj mile widziana.

3D Brutal Chase pozwala wcielić się w rolę bezwzględnego gliniarza, który bierze udział w pościgu za zdeprawowanymi odszczepieńcami w świecie prawa i sprawiedliwości. Jako gliniarz ulepiony z najtwardszej możliwej gliny, jedyną formą zatrzymania uciekających w samochodzie przestępców jest zdewastowanie ich pojazdów na tyle, aby dalsza ucieczka nie była żadną możliwością.

3d brutal chase

Chociaż gra jest do bólu monotonna, jest w niej coś wciągającego. Planowałem odinstalować ją już po pierwszym uruchomieniu, tak się jednak złożyło, że męczę się z nią już drugi tydzień. Duża w tym zasługa możliwość ulepszania policyjnych fur oraz zakupu coraz lepszych pojazdów. Lawirowanie pośród innych użytkowników drogi również daje sporo satysfakcji, w przeciwieństwie do paskudnych menusów, które będą mi się śnić po nocach.

JETPACK JOYRIDE

Jedna z najlepszych gier ze sklepu Windows 8 w końcu trafiła na smartfony z Windows Phone. Joyride posiada bardzo proste założenia, które kapitalnie sprawdzają się w praktyce. Naszym celem jest jak najdłuższy lot przy pomocy silnika odrzutowego, bez kolizji, która kończy rozgrywkę.

jetpack joyride

Wciągająca zabawa w sam raz na kilka chwil idealnie łączy się z pełną integracją z Xbox Live. Dzięki temu postępy w Jetpack Joyride widoczne są zarówno na komputerach osobistych, jak i smartfonach z systemem operacyjnym Microsoftu.

Gra oferuje szereg ciężkich do wykonania misji, dużą ilość osiągnięć do odblokowania oraz internetowy ranking i dobrze skonstruowany system zachęcający do rywalizacji o jak najdłuższy czas lotu między znajomymi. Bardzo groźny rywal dla Angry Birds i Temple Run.

GRY ZE STAJNI BEAUTIFUL MIND GAMES

triangula

Proste gry logiczne ze stajni BMG wyróżniają na tle licznej konkurencji dwa istotne elementy. Po pierwsze, każda produkcja tych twórców jest wykonana naprawdę solidnie, biorąc pod uwagę stricte wizualne apspekty. Nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać, patrząc na wygląd innych zmuszających do myślenia aplikacji w Windows Store.

REKLAMA

Po drugie (i najważniejsze), każda z gier BMG oferuje tryb wieloosobowy, do rozegrania na jednym smartfonie. Rywalizacja pomiędzy znajomymi idealnie spędza się w roli zabójcy czasy, podróżując z towarzyszem w komunikacji miejskiej, ewentualnie podczas oczekiwania na kolejny ustny egzamin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA