REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

The Walking Dead doczekało się mobilnej gry. Istnieje dobry powód, aby ją pobrać

Walking Dead: Road to Survival to nowa gra na licencji popularnego, zgniłego uniwersum. Aplikacja wyróżnia się na tle pozostałych produkcji z Żywymi Trupami w tytule, za sprawą odważnego pomysłu na narrację.

30.08.2015
21:13
The Walking Dead doczekało się gry mobilnej
REKLAMA
REKLAMA

Na platformach Google Play oraz iTunes App Store znajdziecie przynajmniej kilka aplikacji z serii The Walking Dead. Wszystkie one są jednak oparte na bijącym rekordy popularności serialu stacji AMC. Programy zawierają wizerunki prawdziwych aktorów, a także opowiadają o wydarzeniach, które wcześniej obserwowaliśmy na telewizyjnym ekranie.

Walking Dead: Road to Survival sięga z kolei do oryginału – komiksów autorstwa Roberta Kirkmana.

Jak część z was na pewno wie, te znacząco różnią się od scenariusza serialu AMC. Ilustrowana, czarno-biała opowieść Kirkmana jest o wiele bardziej brutalna. Gwałty, amputacje, morderstwa kobiet w ciąży – znajdziecie tam wiele szokujących materiałów, które z rozmaitych powodów nie znalazły się w znacznie ugrzecznionym scenariuszu serialu.

Copy-of-TWD_Choices

Komiksowe Walking Dead to również masa nowych postaci, a także zmiany pośród bohaterów serialu. Rick na ten przykład nie ma jednej dłoni, natomiast młody Carl stracił oko, strasząc pustym oczodołem. To tylko wierzchołek góry lodowej. Zmian jest całe mnóstwo i już samo ich poznawanie to prawdziwa gratka dla każdego fana serialu.

Nieco bardziej mroczna wizja Żywych Trupów jest zupełnie nową, ciekawą i nieco egzotyczną perspektywą dla wielu widzów AMC. Zwłaszcza, że aplikacja stara się być wierna komiksom również podczas tych mroczniejszych, bardziej szokujących scen. Z drugiej strony, fani serialu nie powinni czuć się zagubieni. Akcja Walking Dead: Road to Survival kręci się wokół wątku walki Gubernatora oraz Ricka, doskonale znanego wszystkim widzom.

Do miasteczka Woodburry zawitamy jeszcze przed objęciem władzy przez Gubernatora.

Copy-of-TWD_PVPCombat
REKLAMA

Autorzy Walking Dead: Road to Survival odsłaniają przed graczami wiele nieznanych im wątków, jednocześnie mieszając turową strategię z grą strategiczną. Aplikacja posiada elementy taktyczne, opiera się na pozyskiwaniu surowców i rozbudowie bazy, a czasem daje nawet graczowi podjąć jakąś decyzję, nagradzając go kosmetycznymi konsekwencjami własnych czynów.

Walking Dead: Road to Survival jest stosunkowo skomplikowane i wielopłaszczyznowe. To bez dwóch zdań najciekawsza aplikacja licencjonowana Żywymi Trupami, jaka pojawiła się na Androidzie oraz iOS. Jeże jesteś fanem serialu, naprawdę warto dać jej szansę. Zwłaszcza, że ta jest darmowa i pobierzesz ją bezpośrednio z poniższych odsyłaczy:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA