REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

"Wasteland 2" dostępny na Steamie

Kontynuacja "Wasteland" - osadzonej w postapokaliptycznej konwencji gry cRPG z 1988 roku - trafiła już na platformę Steam. Na razie w formie wczesnego dostępu, w wersji beta, ale z dostępem do wszystkich przyszłych aktualizacji. 

16.12.2013
21:19
„Wasteland 2” dostępny na Steamie
REKLAMA

Zamknięta beta gry osiągalna była już od kilku dni dla wszystkich, którzy wsparli projekt na Kickstarterze przynajmniej 55 dolarami. Od soboty grać może każdy, kto zdecyduje się na jej zakup. Problemem może być niezbyt przystępna cena - koszt "Wasteland 2" wynosi 45 euro, czyli niemal 200 złotych. Kupując ten produkt, otrzymamy dodatkowo pierwszą część gry, dwa opowiadania ze świata Wasteland, soundtrack i album. Całość oczywiście w postaci cyfrowej. Ponadto, wszystkie nadchodzące poprawki i uaktualnienia będą dokonywane automatycznie i bezpłatnie - włącznie z finalną wersją.

REKLAMA
wasteland 2 crpg steam 2

W związku z udostępnieniem gry we wczesnym dostępie, poznaliśmy także jej wymagania sprzętowe. Cóż, trzeba przyznać, że są mocno zaskakujące. Minimum to Dual Core 3.0GHz, 4 GB ramu i karta graficzna 512 MB. Do tego 20 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym i Windows (od XP w górę). Twórcy zalecają jednak procesor klasy i5 oraz kartę graficzną 1 GB. Wychodzi na to, że aby w tej chwili pograć w "Wasteland 2" trzeba mieć naprawdę mocny komputer. Warto jednak pamiętać, że gra nie jest jeszcze do końca zoptymalizowania i według zapewnień inXile Entertainment, przed premierą końcowego produktu, ulegnie ona poprawie.

"Wasteland 2" jest kontynuacją gry, będącej bezpośrednią inspiracją do powstania serii Fallout. Po wybuchu trzeciej wojny światowej, Ziemia jest kompletnie zrujnowana. Ci, którym udało się przeżyć żyją w oddalonych od siebie enklawach i usiłują odbudować to, co utracili w wyniku nuklearnej zagłady. Gracz wciela się w członka paramilitarnego oddziału Desert Rangers. "Wasteland 2" ma być cRPG w starym stylu, z walką w systemie turowym i dialogach opartych na słowach-kluczach.

REKLAMA
wasteland 2 crpg steam

W becie udostępnione zostało około 30% poziomów z finalnej wersji, co powinno zapewnić mniej-więcej od 8 do 10 godzin gry. Cena produktu końcowego ma być niższa od aktualnej, ale w jego skład nie wejdzie pierwsza część "Westeland" i pozostałe materiały dodatkowe oferowane we wczesnym dostępie. Grę znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA