REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Dzieje się

Na premierę 2. sezonu "Wednesday" trochę sobie poczekamy. Twórcy przenoszą plan do innego kraju

Kiedy możemy się spodziewać premiery 2. sezonu "Wednesday"? Pierwszy sezon został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność, więc realizacja nowej odsłony niecodziennych losów Wednesday Addams (Jenna Ortega) była tylko kwestią czasu. Produkcji 2. serii przeszkodził jednak strajk aktorskiej branży, który niedawno dobiegł końca - filmowcy mogą zatem zabierać się do pracy. Tym razem ekipa przenosi serialowy plan z Rumunii do Irlandii.

14.11.2023
17:51
Wednesday serial Netflix kiedy 2 sezon
REKLAMA

"Wednesday" to jeden z najważniejszych seriali Netfliksa. O 2. sezonie mówiło się od dawna, lecz przez strajki aktorskiej branży plany wejścia na serialowy plan mocno się opóźniły. Jak donosi Variety, zdjęcia do 2. sezonu "Wednesday" wystartują wiosną 2024 roku, a dokładnie w kwietniu 2024.

REKLAMA

Wednesday: kiedy premiera 2. sezonu? Bohaterka się przeprowadza

Jak się okazuje, ekipa "Wednesday" przeprowadzi się do innego kraju. Pierwsza odsłona serialowego hitu Netfliksa kręcona w Rumunii, od września 2021 do marca 2022 roku. Teraz filmowcy przeniosą się do Irlandii i to właśnie tam powstaną zdjęcia do nowej serii. Choć ruszą wiosną przyszłego roku, dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Możemy jednak zakładać, że od startu prac do debiutu w serwisie minie najpewniej rok (poprzednim razem pierwszy klaps i premierę dzieliło 13 miesięcy). Dlatego też, jakkolwiek Netflix traktuje ten tytuł priorytetowo, wątpliwe, by pokazał go publiczności wcześniej, niż w pierwszym kwartale 2025 roku.

Więcej o "Wednesday" przeczytasz w Spider's Web:

Oczywiście główna rola wciąż należy do świetnej Jenny Ortegi, która zachwyciła widzów w pierwszym sezonie. Na ten moment o samej fabule niewiele wiadomo. Twórcy już wcześniej zapowiadali, że chcą skupić się bardziej na więzach rodzinnych, głównie na relacji mamy i córki, czyli Morticii oraz Wednesday. Z kolei jedna z producentek serialu, sama Jenna Ortega zapowiadała, że chciałaby, aby serial oraz oczywiście jej postać były jeszcze bardziej mroczne.

Nadal wszystko układamy, ale zadecydowaliśmy, że chcemy dodać więcej elementów horroru. Porzucamy pomysł z romansami, co uważam za świetną decyzję. Będzie odważniej i mroczniej - mówiła jakiś czas temu Ortega w rozmowie Elle Fanning w rozmowie z cyklu "Actors on Actors" dla magazynu Variety.

Na efekty pracy ekipy serialowej oraz głównej aktorki, Jenny Ortegi musimy poczekać kilka miesięcy. Niewykluczone, że podobnie jak 1. sezon, również i tym razem druga odsłona będzie wielkim hitem Netfliksa.

Pierwszy sezon "Wednesday" był wielkim hitem Netfliksa

REKLAMA

Serial "Wednesday" ruszył w listopadzie w 2022 roku. W pierwszym sezonie poznajemy Wednesday Addams, po przyjęciu do tajemniczej Akademii Nevermore, która odkrywa w sobie niezwykłe moce psychiczne. Zamiast jednak cieszyć się nowymi umiejętnościami, musi szybko zapanować nad nimi, gdy tajemnicze siły zaczynają terroryzować okolicę i wprowadzać chaos wśród uczniów akademii.

Podczas swojego śledztwa Wednesday dowiaduje się, że związane jest to z tajemniczymi wydarzeniami sprzed 25 lat, w których jej rodzice, Gomez i Morticia Addams, odegrali kluczową rolę. Ślady prowadzą do nadnaturalnych zjawisk, starożytnych klątw i mrocznych tajemnic skrywanych przez akademię.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA