REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Word, Excell, PowerPoint – Office w wersji preview nareszcie dla każdego posiadacza Androida

Testowe wersje pakietu biurowego Microsoftu dotychczas mogli instalować jedynie posiadacze tabletów. Gigant z Redmond nareszcie zdecydował się pochwalić edycją dostosowaną do mniejszych ekranów smartfonów. Aby zainstalować aplikacje Word, Excel i PowerPoint wystarczą trzy proste kroki.

21.05.2015
18:01
Word, Excell, PowerPoint – Office preview już dla Androida
REKLAMA

Nie potrafię ocenić, jak polityka otwarcia usług Microsoftu na konkurencyjne platformy i systemy wpływa na wyniki tego molocha. Z perspektywy końcowego użytkownika jestem jednak zachwycony. Uwielbiam aplikacje z Redmond i cieszę się, że z programów takich jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive czy Outlook mogę korzystać na wielu posiadanych przez siebie urządzeniach.

REKLAMA

W ramach podbijania konkurencyjnych środowisk swoimi usługami, Microsoft nareszcie zdecydował się na opublikowanie wersji preview składników swojego popularnego pakietu biurowego – Office.

Chociaż składowe Office znajdują się w Google Play już od jakiegoś czasu, nowa generacja tych aplikacji właśnie zadebiutowała na Androidzie. Wciąż w wersji preview, ale nareszcie dostępnej dla każdego, o ile wykona trzy bardzo proste kroki:

  1. Musisz dołączyć do specjalnej grupy testowej na Google+.
  2. Niezbędne jest, abyś wyraził chęć zostania testerem aplikacji Word, Excel i PowerPoint
  3. Odczekaj kilkanaście minut i pobierz Worda, Excela oraz PowerPointa ze sklepu Google Play.

To by było na tyle. Nie denerwujcie się, jeżeli nie będziecie mogli pobrać aplikacji do razu. Czas aktualizowania danych w Google Play to kilkanaście minut, w przeciągu których przycisk instalacji na platformie Androida może nie być aktywny.

REKLAMA
microsoft office 2

Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia testów. Póki co bawiłem się jedynie z nowym Wordem, na Note 4. Program od razu przypadł mi do gustu. Świetna jest zwłaszcza możliwość przełączenia się na widok dla urządzeń z mniejszymi ekranami, a także banalnie prosta integracja z chmurą (OneDrive, Dropbox). Nowy Word naprawdę przypomina program na stacjonarne urządzenia, z kolei dolna, wysuwana belka to kapitalny pomysł pasujący do dotykowego interfejsu. Aż chce się pisać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA