REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tak, proszę! Ten kultowy serial Marvela ma doczekać się kontynuacji po latach

Trzeba przyznać, że Marvel potężnie zaskoczył fanów. Realizacja kontynuacji kultowego serialu animowanego z lat 90. początkowo wywoływała przede wszystkim nieufność - chyba mało kto się spodziewał, że „X-Men ’97” okażą się nie tylko godną kontynuacją ikonicznej serii, lecz także tytułem broniącym się jako dzieło autonomiczne. To jakościowa, naprawdę udana propozycja, którą odbiorcy z miejsca docenili - nie dziwi zatem, że studio uwzględnia w swych planach powrót do innej, uwielbianej niegdyś kreskówki. Mowa o „Spider-Man: The Animated Series”.

25.03.2024
19:21
x men 97 serial animowany powrót spider man the animated series marvel
REKLAMA

„X-Men ’97” to świetna rzecz i zdecydowana większość widzów - patrząc po reakcjach, ocenach i komentarzach w różnych serwisach w sieci - chętnie podpisze się pod tym stwierdzeniem. Projekt, który początkowo wydawał się kolejną (tym razem wyjątkowo cyniczną i leniwą) próbą żerowania na nostalgii, okazał się solidną, pełnoprawną produkcją, która zostawia daleko w tyle inne najnowsze osiągnięcia studia. Jak wiemy, pozytywne przyjęcie danego tytułu zachęca koncerny, by iść za ciosem. Dlatego też chyba nikogo nie zdziwi, że inny, równie popularny serial animowany z lat 90., który nie doczekał się satysfakcjonującego finału, teraz również może otrzymać kontynuację.

REKLAMA
Spider-Man TAS

Czytaj więcej o Marvelu w Spider's Web:

Spider-Man: The Animated Series - kolejny klasyk Marvela najpewniej doczeka się kontynuacji

Pierwsze pogłoski o reaktywacji serii pojawiły się już jakiś czas temu - przy okazji pierwszych zapowiedzi „X-Men ’97”. Nie bez znaczenia był easter-egg z pierwszego zwiastuna nowej opowieści o mutantach: widzimy w nim bowiem egzemplarz „The Daily Bugle”, w którym w jednym z nagłówków pojawia się wzmianka o Pajączku. Jak wiemy, oba cykle The Animated Serie należały do tego samego animowanego uniwersum. W lutym br. plotki nabrały wagi, gdy główny scenarzysta oryginalnego serialu otwarcie wyraził zainteresowanie powrotem do tego tytułu. John Semper Jr. powiedział, że wystarczy jeden telefon od studia. 

W ostatnich dniach pojawiły się nowe wieści. Serwis „The Cosmic Circus” przeprowadził sesję Q&A z reporterem i informatorem Aleksem Perezem, który co jakiś czas dzieli się insiderskimi doniesieniami dotyczącymi projektów Marvel Studios (które często okazują się zgodne z rzeczywistością). Zapytany o eksplorację animowanego uniwersum, odparł:

REKLAMA

Były dyskusje na ten temat - w tym uniwersum istnieje potencjał na opracowanie większej liczby projektów, ale najbardziej prawdopodobna jest kontynuacja „Spider-Man: The Animated Series”. Jednak pomysł ten jest wciąż na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Biorąc pod uwagę cały obraz sytuacji, wydaje się więcej niż pewne, że prędzej czy później doczekamy się dalszych losów Petera Parkera z tej właśnie emitowanej w latach 1994-1998 animowanej produkcji, która otrzymała otwarte zakończenie - tytuł został anulowany przez zakulisowe konflikty (pomimo świetnej oglądalności), w związku z czym opowieść zamknięto w dość emocjonującym momencie, w którym ukochana Petera trafiła do innego wymiaru. 

Wspomniane wyżej animowane seriale znajdziecie w ofercie Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA