REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

8 nowych powodów, dla których warto kupić Xbox Game Pass. Wśród nich NBA 2K17 i Halo Wars 2

Microsoft ogłosił dostępność nowych gier w swojej abonamentowej usłudze Xbox Game Pass. Jej subskrybenci mogą zagrać w osiem nowych tytułów. W tym w gry z serii Halo czy Fable.

17.01.2018
16:43
Xbox Game Pass nowości
REKLAMA
REKLAMA

Xbox Game Pass to płatna usługa dla użytkowników sieci Xbox Live. Oferuje nielimitowany dostęp do ponad stu gier dla konsol Xbox One i Xbox 360. Cena? Jedyne 29 zł miesięcznie. Dopóki abonament jest opłacony, każdą z gier możemy nieodpłatnie pobrać, zainstalować i grać w nią dowolną ilość czasu. Jeżeli przestaniemy płacić abonament, dostęp do gry zostanie zablokowany i należało będzie ją kupić lub przedłużyć abonament o kolejny miesiąc.

Xbox Game Pass to również osobny cennik gier. Posiadacze przepustki xboksowej otrzymają nowe, niższe ceny na gry i dodatki do nich. Posiadacze Xbox Game Pass mogą liczyć na 20-procentową zniżkę na każdą grę, która kiedykolwiek pojawiła się na liście i 10-procentowe zniżki na wszystkie do niej dodatki. Wtedy staje się ona naszą własnością, nawet jeżeli zrezygnujemy z usługi. Xbox Game Pass nie wymaga posiadania opłaconego abonamentu na Xbox Live Gold.

Do Xbox Game Pass trafia osiem nowych gier. Wśród nich NBA 2K17, WWE 2K17 i Halo Wars 2.

Xbox Game Pass działa z punktu widzenia użytkownika na podobnej zasadzie co Netflix. Oznacza to, że oferta jest systematycznie odświeżana. Niektóre gry po czasie mogą z niej zniknąć, ale za to dodawane są nowe. W tym miesiącu Microsoft wyraźnie chce rozpieścić abonentów usługi. Tytuły, jakie zostały dodane do usługi, to w większości bardzo popularne produkcje. A spora część z nich została wydana relatywnie niedawno.

Wszystkie wymienione gry zostaną dołączone do oferty 1 lutego tego roku.

NBA 2K17

Jak zapewne się domyślacie po tytule, NBA 2K17 to gra sportowa dla fanów koszykówki. Zawiera licencjonowane od NBA treści, w tym zawodników czy boiska. Oferuje też bardzo angażujący tryb dla pojedynczego gracza, choć oczywiście zawiera też tryb multiplayer. Była też ceniona za bardzo wysoką jakość oprawy graficznej.

WWE 2K17

To druga ze sportowych gier dodanych do Xbox Game Pass. Ta powinna przypaść do gustu fanom amerykańskiego wrestlingu. Gracze będą mogli się wcielić w ponad 130 zawodników, oczywiście licencjonowanych od amerykańskiej ligi wrestlingu. Podobnie jak NBA 2K17, również i WWE 2K17 kładzie duży nacisk na jak najlepszą zabawę w trybie dla pojedynczego gracza, choć można też grać w wiele osób.

Halo Wars 2

Jedna z najlepszych strategii czasu rzeczywistego na konsole doczekała się drugiej części. A ta teraz trafia do usługi Xbox Game Pass. Fani Halo znajdą tu wiele nowych opowieści i tak zwanego lore, które wzbogaci ich ulubione uniwersum. Fani RTS-ów angażującą kampanię dla pojedynczego gracza i ceniony system rozgrywek online. Gra też była jednym z pokazowych tytułów dla konsoli Xbox One X – uruchomiona na tej maszynie renderowana jest w natywnej rozdzielczości 4K z HDR, wyglądając w efekcie wręcz przepięknie.

Darksiders II: Deathinitive Edition

Darksiders okazał się czarnym koniem wśród slasherów. Nikt nie spodziewał się, że w świecie w którym trendy wyznacza God of War tytuł ten okaże się tak dobry. Tymczasem sequel powstał – a nawet trzecia część jest już w produkcji – po raz kolejny pozwalając nam wcielić się w Śmierć, jednego z czterech Jeźdźców Apokalipsy. Zróżnicowane poziomy, dużo trudnych zagadek i angażujący system walki to jedne z czołowych zalet tej gry.

Fable Anniversary

Trylogia kultowej serii RPG na konsole Xbox będzie lada moment dostępna za darmo w ramach Xbox Game Pass. Każda z gier to długie godziny zabawy, bardzo rozbudowany świat i dość innowacyjna mechanika gry. Te trzy gry to kilkaset godzin dobrej rozrywki, choć w nieco leciwej już oprawie graficznej, projektowanej na konsole poprzedniej generacji.

Rime

Rime to gra niezależna, której celem jest zaangażowanie naszych szarych komórek. Wcielamy się w niej w znajdującego się na bezludnej wyspie chłopca. By ją opuścić, będziemy musieli rozwiązać serię zagadek. Atutem gry jest śliczna oprawa graficzna.

Riptide Renegade GP

To prosta, arcade’owa gra wyścigowa, w której zamiast samochodów będziemy wykorzystywać… futurystyczne mikromotorówki. Recenzenci chwalili ten tytuł za model fizyczny i sterowanie, a także wiele trybów gry pozwalających przedłużać zabawę. Gra pozwala na zabawę w pojedynkę, przez sieć oraz na podzielonym ekranie.

Letter Quest: Grimm’s Journey

REKLAMA

To fabularna gra niezależna, która jest połączeniem gry RPG i gry logicznej. Niestety, nie miałem okazji się z nią jeszcze zaznajomić, więc nie mogę napisać o niej zbyt wiele. Z opisu producenta wynika, że mechanika gry jest związana mocno z zabawą słowem. To wyraźnie niskobudżetowa produkcja, ale kto wie, może okazać się bardzo wciągająca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA