REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Z piskiem opon - najlepsze samochodówki pod choinkę

Godzina jedenasta w nocy, centrum miasta, kawałek prostej drogi. Na ulicy puściutko, no może oprócz dwóch żuli wałęsających się w poszukiwaniu "ambrozji". Nagle oślepiający błysk i warkot silników. Dość znajomy odgłos. Chodnik to jedno wielkie zbiegowisko dresiarzy nerwowo kopcących popularne w tych kręgach Popularne. Na środku dwa Fiaty: jeden duży, drugi mały. Poszli. I tak co noc, walka o prymat w mieście. Ech, a może by tak pośmigać przed ekranem monitora?

11.03.2010
23:36
Rozrywka Blog
REKLAMA

Pure

REKLAMA

Czy ktoś powiedział, że cztery kółka muszą się kojarzyć tylko z samochodami? Totalne zaskoczenie. Kto by pomyślał, że gra o quadach może tak niemiłosiernie wykradać czas? Niesamowite ewolucje, które robimy na swoim sprzęcie (tworzonym część po części przez nas), świetnie zaprojektowane trasy i kapitalne uczucie pędu. Kiedy dodamy bardzo dobrą oprawę audiowizualną, sprawa jest prosta: to materiał na wyścigówkę Anno Domini 2008! Pure jest produkcją wartą każdej wydanej na nią złotówki i mimo, że nie jest zbyt długa, wraca się do niej z lubością kilka razy, bo ciągle nie ma się dość.

Wydawca: CD Projekt

Sugerowana cna: 79,99 zł (PC) 199,00 zl (X360)

Race 07': The WTCC Game + GTR Evolution

Oto coś dla maniaków grzebania pod maską. Gra, a właściwie gry, które pokazują wyścigi od podszewki. Zajmujemy się każdym aspektem startu w rajdzie: ustalamy taktykę dla teamu, dobieramy opony, poziom zawieszenia i inne ważne ustawienia, potem tony mniej ważnych spraw, od których mimo wszystko w końcowym rozrachunku zależy bardzo wiele, startujemy w kwalifikacjach, bezbłędnie wykonujemy pit-stopy, by w końcu wystąpić w wyścigu i zająć fotel lidera. To tak pokrótce. Gra jest bardzo skomplikowana, model jazdy to czysta symulacja, ale radość po wygraniu pierwszego wyścigu jest nie do opisania. To produkcja, której warto poświęcić sporo czasu, bo odpłaca się pięknym za nadobne. No i pozostają jeszcze całe godziny gry w multiplayerze. Gratka dla fanów F1, lecz każdy maniak wyścigów powinien się z tymi produkcjami zapoznać. Pozostaje tylko zacytować ulubione pytanie jednego z komentatorów Formuły pierwszej naszej znanych z "słonecznej stacji" (pozdrawiamy!): "Co o tym sądzisz, Mikołaju?" i krótko odpowiedzieć: "Kupuj, nie gadaj!

Wydawca: CD Projekt

Sugerowana cena: 99,90 zł (Złota kolekcja), Ew. 39,99 zł (Race 07) i 59,99 zł (GTR)

MotorStorm: Pacific Rift

Po znakomitych recenzjach MotorStorm, startowego tytułu dla konsoli PlayStation 3, niewielu miało nadzieję, że kontynuacja tego tytułu będzie jeszcze lepsza.

Tak się właśnie stało. Pacific Rift to jeden z najlepszych exclusive'ów na sprzęt Sony i choćby dla niego warto zakupić nietanią przecież w naszym kraju konsolę. Znów mamy do czynienia z dynamiczną, trudną i, co najbardziej charakterystyczne, piękną grą. Panowie z Evolution Studios swoją produkcją wyciskają z "czarnulki" siódme poty. Nowy MotorStorm wygląda jak folder turystyczny wysp Pacyfiku, a jazda i walka z wymagającymi przeciwnikami skutecznie podnosi poziom adrenaliny. Dla fanów konsoli Sony - must have!

Wydawca: Sony Computer Entertainment Polska

Cena: 219,99 zl

FlatOut: Apokalipsa/ Ultimate Carnage

Polecając ten tytuł mam spory orzech do zgryzienia. Wynika to z faktu, ze na konsolach Flatout pojawia się po raz pierwszy, natomiast wersja PC to druga część tej serii w odświeżonym wydaniu. Mimo, że ta ścigałka wciąż należy do ścisłej czołówki tego gatunku, fani pecetowej dwójki mogą się srogo zawieść, bo w stosunku do niej poprawiono grafikę, dodano kilka torów i czterech przeciwników. Trochę mało, ale dla mnie jako fana tej serii możliwość odświeżenia sobie doskonałej przecież drugiej części wciąż jest atrakcyjna. Dla konsolowców zaś Ultimate Carnage to absolutne novum, wyścigi, które z całą przyjemnością mogę polecić fanom szybkiej i bezkompromisowej walki z przeciwnikami niekoniecznie uczciwymi sposobami. Pecetowców, którzy wciąż wahają się z zakupem, odsyłam do recenzji, która w tym numerze, a drugiej grupie mówię krótko: warto!

Wydawca: CD Projekt

Sugerowana cena: 79,99 zl (PC) 199,00 zł (X360)

Test Drive Unlimited Megapack (PC)

Jedna z najlepszych gier wyścigowych. Choć ma dopiero rok, zyskała już status gry-legendy, całkowicie zasłużenie zresztą. Teraz Test Drive powraca wraz z Megapackiem - dodatkiem wprowadzającym aż 45 nowych aut i - uwaga - motocykl! Ale nawet bez tego rozszerzenia Unlimited jest wart każdej wydanej na niego złotówki. Autorzy stworzyli grę idealną, w niektórych kręgach kultową. Tysiące osób na serwerach do rozgrywki wieloosobowej to kolejna karta przetargowa tej gry. A podobnych ma całą talię!

REKLAMA

Wydawca: CD Projekt

Sugerowana cena: 59,99 zł

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA