REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ulubieni aktorzy Mike'a Flanagana. Z kim najczęściej współpracuje reżyser "Zagłady domu Usherów"?

Najnowszy serial Mike'a Flanagana jeszcze dobitniej utwierdził widzów w przekonaniu, że reżyser uwielbia współpracować z poszczególnymi aktorami - kilkoro z tych, którzy pojawili się w "Zagładzie domu Usherów", niektórzy mogą doskonale pamiętać ze wcześniejszych popularnych produkcji Flanagana, jakimi są m.in. "Nawiedzony dom na wzgórzu" i "Nawiedzony dwór w Bly".

18.10.2023
19:07
Ulubieni aktorzy Mike'a Flanagana. Z kim najczęściej współpracuje reżyser Zagłady domu Usherów?
REKLAMA

Choć Mike Flanagan dał się poznać szerszej publiczności za sprawą "Nawiedzonego domu na wzgórzu", który zadebiutował w serwisie Netflix w 2018 roku, to nie jest to jedyne popularne dzieło reżysera. Flanagan stanął bowiem za kamerą takich filmów jak "Oculus", "Hush", "Ouija: Narodziny zła" czy "Zanim się obudzę", czyli horrorów, które należą do jednych z najbardziej znanych produkcji w tym gatunku. Dwa lata po premierze "Nawiedzonego domu na wzgórzu" na Netfliksie pojawił się serial "Nawiedzony dwór w Bly" i już wtedy widzowie mogli skojarzyć, że kilkoro aktorów z poprzedniej produkcji Flanagana zagrało również w jego najnowszym serialu. Podobnie jest i teraz za sprawą "Zagłady domu Usherów", gdzie ponownie pojawiły się te same twarze. Kim są aktorzy z "rodziny" Mike Flanagana? Należą do niej:

REKLAMA

Ulubieni aktorzy z "rodziny" Mike'a Flanagana: Kate Siegel

Kate Siegel, prywatnie żona Mike'a Flanagana, to aktorka, która pojawia się w jego produkcjach najczęściej. Urodzona w 1982 roku artystka zadebiutowała rolą w filmie "The Curse of the Black Dahlia". Zagrała później jeszcze w kilku produkcjach, a w 2013 roku pojawiła się w horrorze "Oculus", choć jeszcze wtedy z reżyserem nic jej nie łączyło. Siegel i Flanagan wzięli ślub 3 lata później, a w tym samym roku zadebiutował "Hush", w którym aktorka wcieliła się w głuchoniemą pisarkę oraz "Ouija: Narodziny zła". W 2017 roku artystka pojawiła się w filmie "Gra Geralda", nie wiedząc jeszcze, że z niektórymi członkami obsady będzie miała okazję spotkać się na planie serialu "Nawiedzony dom na wzgórzu", który na Netfliksie zadebiutował w 2018 roku. Kate Siegel zagrała później główną rolę w "Nocnej mszy", a obecnie można ją oglądać w najnowszej produkcji Flanagana - "Zagłada domu Usherów".

Kate Siegel

Carla Gugino

Twarz Carli Gugino przewija się w produkcjach Mike'a Flanagana bardzo często. Urodzona w 1971 roku aktorka zadebiutowała w serialu "Falcon Crest", a w wieku 18 lat zagrała w filmie "Drużyna z Beverly Hills". Mając na swoim koncie role w niemal 30 produkcjach, Carla Gugino dała się poznać szerszej publiczności w latach 2001-2003 za sprawą serii filmów familijnych "Mali agenci", gdzie wcieliła się w Ingrid Cortez. Aktorka pojawiła się później w takich produkcjach jak "Sin City - Miasto grzechu", "Noc w muzeum", "American Gangster", "Watchmen. Strażnicy" czy "San Andreas", a w 2017 roku po raz pierwszy zagrała w filmie Mike'a Flanagana - "Gra Geralda". Między Gugino a Flanaganem najwyraźniej zawodowo zaiskrzyło - już rok później artystka zagrała jedną z głównych ról w serialu "Nawiedzony dom na wzgórzu", a w 2020 roku widzowie zobaczyli ją w produkcji "Nawiedzony dwór w Bly". Carla Gugino pojawiła się także w miniserialu "Nocna msza" oraz najnowszej "Zagładzie domu Usherów".

Carla Gugino

Henry Thomas

Henry Thomas, podobnie jak Kate Siegel, pojawił się w niemal połowie produkcji w reżyserii Mike'a Flanagana. Aktor zadebiutował na ekranie już w wieku 10 lat w filmie "Przybłęda" z 1981 roku, a rok później pojawił się w oscarowym tytule Stevena Spielberga - "E.T.". Thomas zagrał później w kilkudziesięciu produkcjach takich jak "Psychoza IV: Początek", "Moby Dick", "Gangi Nowego Jorku" czy "Sons of Liberty", a w 2016 roku zadebiutował u Mike'a Flanagana w filmie "Oculus". Od tego momentu współpraca aktora i reżysera natychmiast nabrała tempa - już rok później Thomas pojawił się w filmie "Gra Geralda", a w 2018 roku wcielił się w Hugh Craina w "Nawiedzonym domu na wzgórzu". Zaraz po premierze hitowego serialu Thomas zagrał u boku Ewana McGregora w produkcji "Doktor Sen", a później w "Nawiedzonym dworze w Bly" i "Nocnej mszy". Jednego z ulubionych aktorów Flanagana nie mogło zabraknąć również w najnowszym tytule "Zagłada domu Usherów", gdzie wcielił się w Fredericka Ushera.

Henry Thomas

Samantha Sloyan

Mike Flanagan upodobał sobie także Samanthę Sloyan, która za sprawą ról w kilku jego produkcjach stała się bardziej rozpoznawalna. Aktorka, urodzona w 1979 roku, zadebiutowała na ekranie dopiero w 2005 roku filmem "No shoulder". W międzyczasie pojawiła się jeszcze w kilku produkcjach, aż w 2016 roku wystąpiła w filmie "Hush" u boku Kate Siegel. Od tego momentu, wyłączając film "Miss Virginia", Sloyan grywa wyłącznie w produkcjach Flanagana - pojawiła się w "Nawiedzonym domu na wzgórzu", "Nocnej mszy" i "Klubie północnym", a w serialu "Zagłada domu Usherów" wcieliła się w Tamerlane Usher.

Samantha Sloyan

Lulu Wilson

Choć Lulu Wilson skończyła w tym roku dopiero 18 lat, aktorka ma w swoim dorobku już 20 ról, w tym oczywiście kilka w produkcjach Mike'a Flanagana. Wilson zadebiutowała w 2013 roku w serialu "Millerowie", a już rok później pojawiła się w głośnym horrorze "Zbaw nas ode złego". Z Flanaganem po raz pierwszy spotkała się podczas pracy na planie "Ouija: Narodziny zła", gdzie wcieliła się Doris Zander. Później Wilson można było zobaczyć w produkcjach "Annabelle: Narodziny zła" i "Ostre przedmioty", gdzie zagrała u boku Amy Adams, a w 2018 roku pojawiła się w roli młodej Shirley w "Nawiedzonym domu na wzgórzu". Rola w serialu Flanagana z pewnością otworzyła jej drzwi do kariery na szeroką skalę - zanim zagrała w najnowszej produkcji reżysera "Zagłada domu Usherów", pojawiła się jeszcze w ośmiu innych produkcjach.

Lulu Wilson

Bruce Greenwood

Bruce Greenwood jest dobrze znany nie tylko z produkcji Mike'a Flanagana. Aktor, urodzony w 1956 roku, ma na swoim koncie role w ponad 122 filmach. Zadebiutował w 1979 roku w serialu "Knots Landing" i do tego momentu grywał w wielu produkcjach z lat 80. i 90. Do najważniejszych tytułów w jego późniejszej karierze należą "Ja, robot", "Capote", "Deja Vu", "Star Trek: The Future Begins", gdzie wcielił się w Christophera Pike'a, a także "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona". Z Flanaganem spotkał się na planie filmu "Gra Geralda", gdzie zagrał główną rolę. Dwa lata później pojawił się w produkcji "Doktor Sen", a obecnie oglądać go można w roli Rodericka Ushera w serialu "Zagłada domu Usherów".

Bruce Greenwood
REKLAMA

O przerażających produkcjach Mike'a Flanagana przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA