REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Żegnamy styczeń, witamy luty - podsumowujemy premiery gier i przypominamy najważniejsze wydarzenia

Za nami bardzo ciekawy miesiąc dla wszystkich graczy. Najważniejsze minione wydarzenia, nowe trendy oraz to, co będzie nas elektryzować w lutym – przed Wami krótkie podsumowanie najważniejszych momentów w branży oraz premiery gier na najbliższy miesiąc.

03.02.2014
16:00
Premiery gier luty 2014
REKLAMA
REKLAMA

ŻEGNAMY STYCZEŃ

Konsole nowej generacji na stałe przedarły się do świadomości graczy, od ponad 2 miesięcy będąc dostępnymi w sprzedaży. Oczywiście w przypadku Polski możemy mówić jedynie o PlayStation 4. Microsoft jak zwykle potraktował nasz kraj jako część trzeciego świata. To było do przewidzenia, lecz rynek, który jest niesamowicie lojalny panom z Redmond, mógłby zostać w jakiś sposób wynagrodzony. Polacy uwielbiają system operacyjny Windows, nie widząc żadnej liczącej się alternatywy. Mobilny Windows Phone również cieszy się u nas rosnącą popularnością, natomiast pakiet Office oraz konsola Xbox 360 to niezwykle pożądane przez nas produkty. Mimo tego, dostaliśmy potężnego pstryczka w nos – w naszym kraju Xbox One zadebiutuje być może dopiero w październiku 2014 roku. Kpina.

tomb raider definitive edition

Posiadacze PlayStation 4 również nie mają wielkich powodów do radości. Po euforii związanej z premierą przyszedł czas stagnacji. Nowych produkcji jest niewiele, natomiast kiedy się już ukażą, nie robią na nikim wrażenia. Wyjątkiem od tej reguły jest debiutujący wczoraj Tomb Raider: Definitive Edition. Gra jest naprawdę porządna, chociaż nie dla każdego, o czym pisaliśmy dla Was w tym miejscu. Na pełną recenzję musicie jeszcze chwilkę poczekać. Tak czy inaczej – PlayStation 4 jest już w rękach ponad 4,3 miliona graczy na całym świecie, co daje Sony prawo do chwalenia się najlepszą premierą konsoli do grania w historii. Sprzęt już mamy, czas wydobyć z niego drzemiący potencjał.

the banner saga 2

Pod względem premier styczeń 2014 roku należał do bardzo owocnych. Posiadaczy PlayStation 4 na pewno ucieszył darmowy Don’t Starve w ramach kolekcji gier od zaraz. Miłośnicy produkcji cRPG na pewno zainteresowało egzotyczne, ale i niesamowicie udane The Banner Saga. Świetna, świetna produkcja nowo powstałego studia i już nie mogę się doczekać na kontynuację. Styczeń to również miesiąc reedycji – posiadacze minionej generacji dostali Assassin’s Creed: Liberation HD, natomiast na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One zadebiutowała wcześniej wspominana Lara Croft. Miłośnicy bijatyk mogą wrócić do czasów młodości, dzięki tytułowi Dragon Ball Z: Battle of Z. Recenzja niebawem. Amatorzy prawdziwego old-schoolu dostali Might and Magic X: Legacy, natomiast nie mniej wymagający stratedzy mogą rozbudować swoją Europe Universalis IV o dodatek Conquest of Paradise. Nie bez echa przeszła również komputerowa premiera Metal Gear Rising: Revengeance i jestem niesamowicie wściekły, że wciąż jeszcze nie miałem czasu, aby położyć dłonie na tym tytule. Na pewno jednak mu nie odpuszczę.

renevgeance

Niestety,  nie każda produkcja dotarła do graczy w porę. Na pierwszy miesiąc nowego roku nie wyrobiło się polskie Basement Crawl – pierwszy rodzimy tytuł, który miał zadebiutować na konsoli nowej generacji. Niestety, w dniu samej premiery twórcy wycofali się z terminu, obiecując, że gracze na pewno będą zadowoleni. Wiele wskazuje na to, że Basement Crawl być może znajdzie się w ofercie darmowych gier PlayStation Plus.

basement crawl 2

WITAMY LUTY

Luty nie będzie nad wyraz kosztowny dla graczy. Cały miesiąc zostanie zdominowany przez jedną, niezwykle głośną oraz jeszcze bardziej pożądaną premierę – na salony, po latach nieobecności, wkracza ponownie Thief. Złodziejski mistrz sztuki skradania to ojciec i matka Sama Fishera ze Spinter Cell, asasynów z Assassin’s Creed i wszystkich innych naśladowców. Legenda powraca na wszystkie wiodące platformy, natomiast na sklepowych półkach w Polsce pojawi się już 28 lutego, wydawana przez Cenegę w polskiej wersji językowej.

REKLAMA
final fantasy lighting returns

W tym samym dniu na konsolach nowej generacji pojawi się Rayman: Legends. O ile ikona komputerowej rozgrywki nadal będzie prezentować ten sam, doskonały poziom, na pewno warto dziełu Francuzów przyjrzeć się bliżej. Tego dnia na platformach cyfrowej dystrybucji zadebiutuje również Resident Evil 4 Ultimate HD Edition – najbardziej odgrzewany kotlet w historii ludzkości. Dzień wcześniej posiadacze Xboksa One będą mogli zagrać w Plants vs. Zombies: Garden Warfare, natomiast dla przeciwwagi gracze skupieni wokół PlayStation 4 od 22 lutego będą mogą nabyć ekskluzywne Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends. Ja osobiście już odkładam pieniądze na drugi już dodatek do Final Fantasy XIII – Lighting Returns. Po niezbyt udanej wersji podstawowej japońskie cRPG jest w naprawdę świetnej formie i z czystym sumieniem będę polecać ten tytuł każdemu. Fable jak również Far Cry będą Was kusić reedycjami HD, natomiast wraz z filmem LEGO na sklepowych półkach pojawi się również gra przedstawiająca wydarzenia z dużego ekranu. Po nieco rozczarowującym LEGO: Super Marvel Heroes nie jestem jednak kupiony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA