REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Zestawienie gier konsolowych na rok 2008

Nie ma co się oszukiwać - konsole trzęsą rynkiem gier, zostawiając pecety daleko w tyle. Wspomnieć trzeba o niezliczonej ilości exclusive'ów, które ukazują się tylko na zabawki Sony, Microsoftu i Nintendo, a o których w większości pecetowcy nie słyszeli - bo kto z nich kojarzy takie Okami? Artykuł ten zaprezentuje wam kilka ciekawych gier, które ukażą się tylko na maszyny inne od komputerów osobistych, zapewne wielu z nich nawet nie kojarzycie.

11.03.2010
19:05
Zestawienie gier konsolowych na rok 2008
REKLAMA

Dark Sector

REKLAMA

Gra o bardzo długiej i skomplikowanej historii, zapowiedziana już na ten styczeń na konsole Xbox 360 i Playstation 3. Ostatnio, tuż przed premierą, zrobiło się o niej całkiem głośno - jest to bardzo ambitna produkcja tworzona przez studio Digital Extremes, które stworzyło bardzo udaną serię Unreal Tournament i mniej fajnego Pariaha. Dark Sector przypomina bardzo najnowszego Prince of Persia - sporo skradania, atakowania z zaskoczenia i brutalnych speed killów. Zapowiada się bardzo ciekawie, ale pamiętajcie - only consoles. Miejmy nadzieję, że producenci wezmą się w garść po zepsuciu ostatniej gry - Pariah - i dostarczą nam naprawdę dynamiczną porcję zabawy. Osobiście jestem bardzo ciekawy, zwłaszcza po usłyszeniu wrażeń osób które miały już styczność z zabawką.

Devil May Cry 4

Najbardziej dynamiczna i najtrudniejsza konsolówka po serii Burnout, czyli Devil My Cry, już wkrótce doczeka się kontynuacji. Twórcy akurat zaczęli opowiadać o swojej grze, prezentując jedno z fajniejszych dzieł jakie miałem okazję zobaczyć. Tym razem nie będzie to exclusive na PS3, studio pokusiło się także o konwersję na boksa 360. Z tego co widać dotychczas, szykuje się niemała rewolucja, podobna do tej, która spotkała serię Metal Gear Solid przy okazji MGS2. Zmieni się bohater - przynajmniej teoretycznie, bo nowy wygląda tak samo, zmieni się grafika. Nadal pozostanie to dorosła seria z całkiem fajnym humorem - w jednym z nowych trailerów można nawet zobaczyć co jedna z bohaterek ma pod spódniczką. Uwierzcie mi, aż dziw, że nie zostało to ocenzurowane. ;) Mimo iż dotychczas styczności z serią nie miałem - już nie mogę się doczekać, prawie na pewno kupię grę-legendę.

Too Human

Pierwszy exclusive w tym zestawieniu, towarzysz konsoli Microsoftu. Too Human zapowiadany jest jako najdroższa trylogia gier video, mająca przebić nawet Halo - koszta produkcji wyniosą koło 100 milionów. W związku z tym, seria musi się naprawdę sprzedać - to już przypilnuje producent. Na razie pełno jest sceptyków - mimo ambitnych obiecanek, twórcy pokazują na razie piękną sieczkę, do tego niezbyt skomplikowaną. Pamiętać należy, że twórcy to weterani i znają się na tworzeniu tego typów gier, mają w portfolio Blood Omen: Legacy of Kain czy MGS: The Twin Snakes. Możliwe, że największym atutem Too Human będzie fabuła, w końcu niewiele gier już od samego początku planowane jest jako trylogie. Czekamy do roku 2008, wtedy pierwszy rozdział ukaże się w pełnej wersji.

Army of Two

Electronic Arts ma dość wydawania tasiemców, projektuje więc dwie nowe gry (pewnie początek kolejnych serii, heh) jakimi są Dead Space i Army of Two. O tej pierwszej napisałem już sporo, pora zająć się Armią Dwóch. Przypomina ona nieco Kane and Lynch, można nawet powiedzieć, że delikatnie zrzyna od tej gry IO.

Znów zobaczymy fragment życia dwóch bardzo brutalnych panów świetnie posługujących się broniami palnymi. Exclusive to oczywiście nie jest (w końcu to gra EA), tak więc pogramy na Playstation 3, jak i Xboksie 360. Nasi bohaterowie to naprawdę mocarni panowie - na twarzach noszą maski w kształcie czaszek, rany zatykają zaś... tamponami. Ciekawe gdzie je kupują.

To End All Wars

Kuju dotychczas nie stworzyło fajnych gier, nie oszukujmy się. Mam małą nadzieję, że zmieni się to z zapowiadanym właśnie To End All Wars, całkiem ciekawym projektem. Krótka piłka - PS3 i X360, miejsce akcji - pierwsza wojna światowa, stąd też tytuł. Sami panowie mówią, że nieco urozmaicą nudę tej wojny (w końcu symulator siedzenia w okopie przez miesiąc byłby nudny), tak więc dodadzą coś od siebie. Ciekawe czy będą to latające statki UFO, czy po prostu nutka dynamiki. Następca udanego Call of Duty 3 czy kiczowatego Hour of Victory?

Harker

Harker to projekt na konsole PS3 i X360, będący survival horrorem. Mimo iż gatunek ten powoli umiera, twórcy pokusili się o trochę innowacyjności i jak sami mówią "nie będzie to kolejny survival". Tak jak powstaje "normalny" Final Fantasy XIII podobny do poprzedniczek i jego wersja arcade, tak będzie tutaj. Harker jest wersją "arcade" horroru - mniej straszenia, więcej efekciarskiej akcji. Powalczymy z wampirkami, ostatnim bossem prawdopodobnie będzie sam Dracula. Aha, kontynuując wątek FFXIII - podczas gdy Harker będzie arcade, firma tworzy "normalny" survival horror. Silent Hill V.

Yakuza 2

Playstation 2 umarło? Niekoniecznie, nadal czekamy na kontynuację Yakuzy. Opóźniająca się premiera nie świadczy dobrze o grze, ale znając fabułę i geniusz poprzednika - jest na co czekać, nie sprzedawajcie jeszcze swoich czarnulek. Ta część zapowiadana jest głównie jako próba naprawienia wad poprzedniczki - między innymi długich loadingów - i stworzenia kolejnego rozdziału fabuły. Mimo tych skromnych oczekiwań, na pewno jest na co czekać - ostatni oddech PS2 na pewno będzie głęboki.

REKLAMA

Saints Row 2

Na Saints Row 2 warto czekać z kilku powodów. Pierwsza część zapełniała niszę na rynku - gier gangsterskich na konsole nextgen. Mimo iż teraz powstaje kozackie GTA IV, twórcy Saints Row przygotowują kontynuację, tym razem także na PS3. Nie brakuje im odwagi, prawda? Miejmy nadzieję, że będzie naprawdę dobrze, inaczej ta gra zostanie zmiażdżona przez sławne Grand Theft Auto. Znów trafimy do Stilwater, miasta znanego z poprzedniej części gry - podobnie jak w przypadku konkurencji wzorowanego na Nowym Jorku. Fabuła gry będzie kręcić się wokół tych samych bohaterów, pobawimy się kilka lat po wydarzeniach poprzedniej części. Zero rewolucji, sama ewolucja - mówią twórcy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA