REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Zestawienie gier sportowych na rok 2008

Ulubionym okresem dla miłośników gier sportowych jest jesień. To właśnie wtedy swoje premiery mają najbardziej wyczekiwane przez fanów tytuły, takie jak: FIFA, Pro Evolution Soccer, Football Manager, NBA, NHL czy NFL. Gdy wspomniane gry trafią już na dyski graczy, mamy wtedy spokój do kolejnej jesieni. Oczywiście w międzyczasie pojawiają się jeszcze inne gry, jednak te nie są wstanie zagrozić najlepszym i przykuć do monitora/telewizora na dłuższy czas. Czy w 2008 roku będzie tak samo? Patrząc na plan wydawniczy możemy mieć nadzieje, że nie. Na horyzoncie pojawia się kilka ciekawych pozycji, które mogą okazać się naprawdę interesującymi propozycjami. I, co ciekawe, nie są to kolejne Fify, Pesy i tym podobne kontynuacje!

11.03.2010
18:31
Rozrywka Spidersweb
REKLAMA

Football Manager Live! [PC]

REKLAMA

Termin: marzec 2008

Oczekiwania: Football Manager w Sieci!

Obawy: Chodzą plotki, że ma "wygryźć" zwykłego FM…

Football Manager Live! to nic innego jak Football Manager z możliwością poprowadzenia swojego klubu i zmierzenia się z drużyną miliona innych graczy w Sieci. Gracz będzie musiał stworzyć swój klub od podstaw, wymyślając mu nazwę, herb i barwy klubowe. Potem pozostaje mu robić to, co robiłby w zwykłym FM, a więc zarządzać drużyną, dbać o finanse, ustalać skład i taktykę. Menadżerowie rywalizować będą ze sobą w przeróżnych ligach, turniejach czy mistrzostwach, stworzonych przez nich samych. W każdym z nich pojedynki toczyć może aż tysiąc graczy! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenieść się do innej ligi, stworzonej np. przez kolegę, ale będzie wymagało to stworzenia drużyny od nowa.

Wydaje się, że jedyną wadą Football Manager Live! może być comiesięczna opłata, która według twórców nie ma być aż tak duża. Nie sądzę jednak, aby nawet to powstrzymało graczy, którzy zaraz po premierze wkroczą w świat gry, zasilając konta bankowe twórców gry. Będzie hit!

Empire of Sports [PC]

Termin: luty 2008

Oczekiwania: Ogromna liczba dyscyplin!

Obawy: Czy będzie aż tylu chętnych, aby się w tych wszystkich zmaganiach sprawdzić?

Empire of Sports to również gra MMO. Pozwala nam stworzyć własnego, wirtualnego sportowca, wybierając dla niego dyscyplinę, w której będzie startował. A wybór będzie spory, bo zawodnik będzie mógł brać udział w grach zespołowych - np. koszykówka, bądź indywidualnych jak np. tenis. Na początku nasz zawodnik jest oczywiście słaby, ale jeżeli będziemy nad nim pracować to po jakimś czasie będzie mógł stać się zawodowym sportowcem. Aby to osiągnąć musimy ciężko trenować, a trening ustalamy sami lub przy pomocy odpowiednich fachowców. Gdy kierowany przez nas sportowiec będzie prezentował już jakiś sensowny poziom, zapraszany będzie na przeróżne turnieje, gdzie rywalizować będzie z innymi graczami, a osiągane w nich dobre wyniki, powodować będą awans w rankingach i tabelach. Oprócz tego będziemy mieć dostęp do lepszego sprzętu i do lepszych ośrodków treningowych.

Gra ma być prosta i wygodna w obsłudze. Graficznie nie powala, jednak dzięki temu wymagania nie będą zbyt wysokie. O opłatach abonamentowych póki co nic nie wiadomo, jednak pozostaje mieć nadzieje, że takie się nie pojawią.

Football Superstar [PC]

Termin: maj 2008

Oczekiwania: Od zera do… Ronaldinho!

Obawy: Będzie wciągać tak jak Pro Evolution Soccer?

Football Superstar to kolejna w tym zestawieniu gra MMO. Jak widać gatunek ten prężnie się rozwija i nie przepuści nikomu. Pomysł gry jest bardzo podobny do tego co oferuje nam Empire of Sports, tyle że w Football Superstar kierować będziemy tylko samym piłkarzem. Na początku zaczynamy na boiskach szkolnych w rozgrywkach amatorskich, gdzie zdobywać będzie pierwsze umiejętności i doświadczenie. Najważniejszym elementem, oprócz samego ganiania za piłką, będzie trening. Dzięki niemu nasz kopacz stanie się coraz to lepszy. Za rozgrywane mecze, strzelanie bramek, asysty, blokowania strzałów, wślizgi itp. rzeczy, dostawać będziemy specjalne punkty, które wykorzystamy na podrasowanie naszych umiejętności. Z czasem trafiać będziemy do coraz to lepszych klubów, a jeśli postanowimy zakończyć karierę piłkarza, możemy spróbować swoich sił jako trener. Zawód piłkarza to nie tylko granie, ale także zabawa. Zebrane na murawie pieniądze będziemy mogli wydać na przeróżne gadżety, znacznie urozmaicające rozgrywkę. Ważnym elementem będzie także współpraca z innymi zawodnikami, bez niej osiągnięcie jakiegokolwiek sukcesu będzie niemożliwe.

Powiem szczerze, że zaraz po FM Live, jest to tytuł, który najbardziej przypadł mi do gustu. Pozostaje mieć nadzieje, że twórcy nie zmarnują świetnego pomysłu, a sama gra będzie niesamowicie przyjemna i grywalna.

FIFA Street 3 [X360, PS3]

Termin: luty 2008

Oczekiwania: Kolejna szalenie dynamiczna i grywalna część FIFA Street!

Obawy: Oby seria nie poszła w ślady "zwykłej" Fify…

Ostatnia gra piłkarska w tym zestawie. Ostatnia, ale za to jaka! FIFA Street przenosi nas z wielkich aren piłkarskich, na zwykłe ulice, gdzie prawie każdy może spróbować swych sił. Nie oznacza to jednak, że rozgrywka jest tu nudna i prosta. Wręcz przeciwnie! Gracze popisują się niesamowitymi zwodami, sztuczkami, które powodują opad szczęki. W nowej odsłonie, twórcy przygotowali jeszcze większy wachlarz tricków, dzięki temu gra jest jeszcze bardziej dynamiczna i efektowna. W meczach nie biorą udziału zwykli zawodnicy, choć również, ale przede wszystkim światowe gwiazdy. Będziemy mogli zagrać reprezentacją m.in. Brazylii czy Anglii. Wśród drużyn zabrakło niestety naszych "Orzełków", ale powiedzmy sobie szczerze, który z nich byłby w stanie wyprawiać z piłką takie cuda jak to robił to chociażby Ronaldinho w dniach swojej wielkiej formy?

Gra będzie urzekać oprawą graficzną. Nic dziwnego, wszak FIFA Street 3 przeznaczona jest tylko i wyłącznie na konsole nowej generacji. Co ciekawe, sylwetki zawodników ukazane są w sposób karykaturalny i zabawny, jednak nie przeszkadza to w rozpoznawaniu znanych zawodników. Panowie z EA postarali się również o odpowiednie dźwięki, więc może być pewni, że podczas rozgrywki usłyszymy utwory wielu znanych artystów.

Decathletes [PSP, NDS]

Termin: marzec 2008

Oczekiwania: Lekkoatletyka na ekranach twojej małej konsolki!

Obawy: Czy rzut dysku może być aż tak interesujący?

Decathletes to zręcznościowa gra traktująca o tematyce królowej sportu - lekkiej atletyce. W grze będziemy mogli brać udział w wielu dyscyplinach znanych z transmisji sportowych. Tak więc staniemy na starcie, aby przebiec 100 m., skoczymy w dal, a także o tyczce, rzucimy dyskiem czy pchniemy kulą. Każda z tych dyscyplin rozgrywać będzie się w inny, miejmy nadzieje, interesujący sposób. Sterowany zawodnik wraz z kolejnymi zawodami będzie coraz lepszy. Za wygrywanie zawodów odblokujemy kolejne turnieje, stadiony i inne bonusy.

Decathletes wydany zostanie na dwie przenośnie konsole - PSP i NDS. Obie edycje różnić będą się od siebie grafiką i sterowaniem, pozostałe opcje pozostaną bez zmian. Gra posiada również rozbudowany tryb multiplayer, który pozwoli rywalizować z trzema graczami naraz.

We Love Golf! [Wii]

Termin: maj 2008

Oczekiwania: Wykorzystanie kontrolera Wii!

Obawy: Czy oprócz tego, gra czymś nas przyciągnie?

Kontroler Wii daje maksimum możliwości. Do tych samych wniosków doszli panowie z Capcom zlecając programistom z Camelot Software stworzenie gry golfowej, właśnie na konsole Wii. Doświadczenie na pewno mają, bo już wcześniej stworzyli gry o podobnej tematyce, ze znanym hydraulikiem (Mario) w roli głównej. Tym razem rozgrywka ma być już bardziej poważna, gra ma być zdecydowanie trudniejsza i wymagająca. Sterować będziemy oczywiście specyficznym kontrolerem, wymachując nim przed ekranem telewizora. Ważnym elementem wpływającym na nasze uderzenia będzie pogoda, z którą będziemy musieli liczyć się przy uderzeniach. Oprócz głównego trybu gry jakim będzie kariera, twórcy nie zapomnieli o mini - grach, które rozgrywane będą z przymrużeniem oka. Podczas gry odblokować będziemy ukryte postacie, lokacje, kije golfowe czy zabawne stroje.

We Love Golf posiadać będzie tryb multiplayer do czterech osób, gdzie gracze wykonywać będą uderzenie po kolei. Graficznie We Love Golf przypomina bajki anime, co nie powinno być zaskoczeniem.

Sega SuperStar Tenis [X360, PS2, PS3, Wii, NDS]

Termin: marzec 2008

Oczekiwania: Gwiazdy Segi na korcie tenisowym!

Obawy: Czy Sonic z rakietką tenisową nadal będzie bawił?

REKLAMA

Na koniec gra, która tematykę sportu, a konkretnie tenisa, traktować będzie z przymrużeniem oka, tak, aby nieść najwięcej zabawy, kosztem realizmu. Głównymi bohaterami występującymi w grze to maskotki znane z gier Segi. Wśród nich nie mogło zabraknąć najbardziej znanego jeża, Sonica. Wszystkich postaci będzie 15, każda z nich cechować się będzie specjalnymi umiejętnościami. Każda z nich przypasowana będzie to jednej z lokacji, w której występowała w swojej grze. Podobnie jak w innych grach, najważniejszym trybem będzie kariera, ale twórcy nie zapomnieli także o innych, takich jak np. pojedynczy mecz.

Jak widać rok 2008 pod względem gier sportowych zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz wspomnianych gier dojdą jeszcze kolejne części Fify, PES, FM itd., więc każdy miłośnik sportówek powinien znaleźć coś dla siebie. Warto też zauważyć, że coraz więcej gier oferuje zmagania w Sieci, gdzie rywalizować będziemy z innymi graczami. Czy gry MMO staną się tak popularne, że tryby dla jednego gracza będą już tylko rzadkością? Wydaje mi się, że póki co tak się nie stanie, jednak popularność gier Sieciowych jest coraz większa i kiedyś taki scenariusz stanie się możliwy…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA