REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Dziś w nocy godzina za darmo. Mam pomysł, na co warto ją poświęcić 

Już dzisiaj zmiana czasu. Sprawdzamy, jak warto wykorzystać zyskany czas. To w końcu darmowa godzina!

30.10.2021
10:17
zmiana czasu
REKLAMA

Zmiana czasu to doskonały moment, żeby spędzić trochę czasu ze znajomymi i dać szansę grom i innym aktywnościom, na które zwykle brakuje czasu.  Tak, brakuje czasu. Ale dzisiejszej nocy trudno to wytłumaczenie traktować poważnie, bo przestawiając zegarki – w pewnym pokrętnym sensie – otrzymamy dodatkową godzinę. Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż połapanie się w trakcie zabawy, że zegar wskazuje godzinę wcześniejszą, niż moglibyśmy się tego spodziewać.  

REKLAMA

Zmiana czasu: jak zorganizować wieczór z dodatkową godziną? 

Sesja RPG: „The Witcher RPG” 

the witcher rpg class="wp-image-247420"

To chyba już ten moment, gdy nie trzeba tłumaczyć, czym są gry wyobraźni i że jedna osoba prowadzi rozgrywkę, opisując świat, a reszta graczy wciela się w postacie, które wchodzą w interakcje ze światem. Jeśli więc już wiecie, czym gry fabularne są, a jeszcze nie mieliście okazji zagrać (a przy okazji sen z powiek spędza wam oczekiwanie na serial Netfliksa), to „The Witcher RPG” będzie świetnym pomysłem. Reklamowana doskonałym hasłem - Ten świat nie potrzebuje bohatera, tylko profesjonalisty! - gra w świecie Sapkowskiego jeszcze czeka na swoją premierę, ale już dzisiaj możecie rozegrać partyjkę korzystając z darmowego startera, pobierzecie go tutaj 

Sesja RPG: sam wymyśl sobie świat 

Jeśli już zdecydowaliście się, że ten wieczór spędzicie grając w gry fabularne, ale nie za bardzo przekonuje was świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego, możecie skorzystać z gotowej mechaniki, a świat i jego historię wykreować samemu. Wystarczy pobrać darmowy podręcznik, który wyznaczy wam ramy zabawy, reszta zależy od wyobraźni. Na początek polecam „Savage Worlds Starter” - wydawnictwo Gramel udostępnia darmowy podręcznik na swojej stronie internetowej 

Gra planszowa: Pojedynek Superbohaterów. Deck Building Game” 

Pojedynek Superbohaterów. Deck Building Game czy warto kupic class="wp-image-335962"

Recenzowana przeze mnie gra planszowa Egmontu to chyba jedna z najciekawszych propozycji planszówkowych dla fanów superbohaterów DC. „Pojedynek Superbohaterów. Deck Building Game” to dość prosta karcianka, która dzięki wielości kartoników nie nudzi się po pierwszych rozgrywkach. W podstawowej wersji nie jest może przesadnie dużo interakcji między graczami, ale dodatek „Strażnicy” zmienia grę o 180 stopni. Gracze w nim będą musieli pokonać ukrytego wśród nich spiskowca, który dąży do zagłady świata. Jest emocjonująco! 

Gra planszowa: „Shadows over Camelot” 

Wspaniałe godziny spędzone przy tej grze wynagrodziły liczne kłótnie i niesnaski, które pojawiają się zawsze, gdy w planszówce chodzi o to, aby wytypować zdrajcę. Gracze wcielają się w rycerzy okrągłego stołu i musza powstrzymać zło, które nadciąga nad zamek Camelot. Mechanicznie nie ma tu cudów, chociaż gra jest pięknie wykonana. Wszystko, co najlepsze dzieje się nad stołem, bo gracze w trakcie zabawy muszą wytypować tego, kto od początku jest zdrajcą, za udane wytypowanie czeka ich nagroda, za błędne - bardzo negatywne konsekwencje.  

Gra na konsole: „Overcooked” 

 class="wp-image-336568"
REKLAMA

Gra zręcznościowo-logiczna, którą można kupić na najpopularniejsze konsole i komputery osobiste za kilkadziesiąt złotych. W trakcie zabawy wcielamy się w kucharzy serwujących i przygotowujących posiłki. Zadanie jest proste: zorganizować im pracę i pokierować ich tak, aby przygotować jak najwięcej jedzenia w jak najkrótszym czasie. Brzmi banalnie i prosto? Wcale tak nie jest. Tempo kuchennej pracy może być zabójcze, a emocje prawdziwe.  

Tekst został opublikowany w październiku 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA