REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Nowe, świetne Zombies, Run! w modelu Free2Play czeka na pobranie z Google Play

Nawet najlepsza aktualizacja do Endmonondo nie zachęci cię do biegania, jeżeli nie ma  w tobie odpowiednio dużo motywacji aby szybciej przebierać nogami. Dla wielu wysiłek fizyczny jest po prostu nudny, męczący, ciężki i monotonny. Do dzisiaj. Rewelacyjna aplikacja Zombies, Run! świetnie łącząca sport z grą komputerową stała się „darmowa”.

20.05.2015
9:27
Nowe, świetne Zombies, Run! w modelu Free2Play
REKLAMA

Program łączy w sobie elementy gry komputerowej oraz sportowego asystenta, mieszając ze sobą te dwa, na co dzień bardzo odległe światy. Ku mojemu zdziwieniu oryginalne połączenie doskonale się sprawdziło. Może nie widzę jeszcze powalających rezultatów, ale do czasu ataku żywych trupów (a ten przecież na pewno się wydarzy) moja kondycja zapewne ulegnie poprawie.

REKLAMA

Aplikacja Zombies, Run! zamienia posiadacza mobilnego urządzenia w kuriera, który musi uciekać przed żywymi trupami w post-apokaliptycznym świecie. Chciałbym w tym miejscu uspokoić wszystkich, którzy od karkołomnych biegów preferują powolny trucht, a nawet marsz. Program może być używany zarówno do chodzenia, jak i szybkiego biegania. Aplikacja niczego od nas nie wymaga, chodzi tylko i wyłącznie o nasze możliwości i potrzeby. Spacer, sprint czy rozgrzewka – nie ma żadnego problemu.

„Gra” posiada szereg trybów, w jakich możemy uczestniczyć.

Po pierwsze, w aplikacje zostały wszyty wariant opowieści. W niej prowadzi nas dwójka radiowców, opowiadając co dzieje się dokoła. Podczas biegu możemy słuchać swojej ulubionej listy hitów, która od czasu do czasu jest przerywana kolejnymi komunikatami w języku angielskim.

W trybie zrzutu wskazujemy na prawdziwej mapie satelitarnej miejsce, do którego chcemy dobiec, aplikacja z kolei tworzy otoczkę misji. Wybierając zadania zaopatrzeniowe, mamy nielimitowany czas na to, aby zebrać jak najwięcej rozmaitych zapasów. Niezależnie od wybranej zakładki, za każdym razem zdobywamy surowce, aby rozbudować miasteczko, w którym żyją ocalali. Wzorem gier strategicznych ci mają swój poziom szczęścia oraz poczucie bezpieczeństwa. Po czasie do osady będą przyłączać się kolejni mieszkańcy, oczywiście w miarę postępów gracza.

Zombies, Run! po postu bawi. Po nawet najkrótszej przebieżce ma się ochotę na więcej. Rozbudowa miasteczka to świetny, przykuwający do dotykowego ekranu pomysł, którego próżno szukać w „poważnych” asystentach treningowych. Opisywany program posiada wiele charakterystycznych dla nich elementów, takich jak możliwość podejrzenia historii swoich biegów, określenie postępów oraz rezultatów.

zombies run 2

Od teraz Zombies, Run! pobrać może każdy posiadacz urządzenia z Androidem.

REKLAMA

Twórcy aplikacji poszli za wskazaniami samego Google, dostosowując swój program do modelu Free2Play oraz systemu mikro-transakcji. Wraz z aktualizacją 4.0 Zombies, Run! staje się „darmowe”, zarabiając na modelu subskrypcji. Aby cieszyć się nieskrępowanym dostępem do wszystkich trybów, wyzwań i możliwości, trzeba płacić 3 dolary miesięcznie. Co ciekawe, oryginalnie pełna gra kosztowała niewiele więcej, bo skromne 4 dolary. Na dłoni widać więc, jak „darmowy” jest w praktyce model Free2Play.

Tak czy inaczej – naprawdę warto dać szansę. Gra jest dostępna nie tylko na Androidzie, ale również iOS, a nawet Windows Phone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA