REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

"Akademia Pana Kleksa" to hit. Najlepszy wynik otwarcia od lat

"Akademia Pana Kleksa " w reżyserii Macieja Kawulskiego trafiła do polskich kin 5 stycznia. Film już podczas pokazów przedpremierowych bił frekwencyjne rekordy. Tym razem triumfuje po weekendzie otwarcia. Nową "Akademię" obejrzało już 840 tysięcy widzów. To najlepszy wynik po weekendzie otwarcia wśród wszystkich filmów od czasów pandemi.

08.01.2024
15:19
Akademia Pana Kleksa Maciej Kawulski
REKLAMA

Przed laty "Akademia Pana Kleksa" była hitem. Film z 1983 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, będący adaptacją książki Jana Brzechwy z udziałem Piotra Fronczewskiego bił rekordy popularności. Po prawie 40. latach możemy oglądać w kinie nową wersję w reżyserii Macieja Kawulskiego, która nie jest wierną kopią oryginału.

REKLAMA

"Akademia Pana Kleksa" hitem w kinach. To najlepszy wynik otwarcia od 2020 r.

Wygląda na to, że nowa "Akademia" bardzo dobrze radzi sobie w kinach. Produkcja Kawulskiego, która trafiła do regularnej dystrybucji kilka dni temu, obejrzana została już przez 840 tys. widzów. To najlepszy wynik po weekendzie otwarcia wśród wszystkich filmów od pandemicznego czasu, czyli 2020 r.

Więcej o "Akademii Pana Kleksa" przeczytasz w Spider's Web;

Ogromnie cieszę się, że „Akademia Pana Kleksa” okazała się niezwykłą przygodą nie tylko dla mnie, ale również dla widzów. I, że razem możemy pisać tę cudowną bajkę - powiedziała Antonina Litwiniak, odtwórczyni roli Ady Niezgódki. Tuż przed obejrzeniem nowej wersji "Kleksa" warto sięgnąć po książkę opartą na podstawie scenariusza "Kleks Nowy początek". Uzupełnieniem będzie też oczywiście ścieżka dźwiękowa z filmu z udziałem największych gwiazd, m.in. Artura Rojka, Sanah, Sokoła oraz Kaśki Sochackiej.

REKLAMA

Rusza Akademia Pana Kleksa na żywo

To jeszcze nie wszystko, gdyż w lutym rusza Akademia Pana Kleksa na żywo. Widowiskowa Muzyczna Szkoła Wyobraźni będzie miała miejsce w największych halach w Polsce, m.in. Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście Warszawie, Katowicach czy Krakowie. Jak piszą twórcy, to duża porcja zabawy i edukacji dla całej rodziny, zrealizowana w widowiskowej formule. W nowej wersji "Akademia Pana Kleksa" możemy oglądać m.in. wcielającego się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kota czy grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie goszczą też m.in. Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Agnieszka Grochowska oraz Sebastian Stankiewicz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA