REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie obejrzeć wszystkie filmy z serii "Akademia Pana Kleksa"?

W kinach zadebiutował już najnowszy film z serii o Ambrożym Kleksie, ekscentrycznym nauczycielu prowadzącym wyjątkową akademię, dołączając do serii produkcji o panu Kleksie z Piotrem Fronczewskim w roli głównej. Gdzie obejrzeć wszystkie tytuły o magicznym świecie Jana Brzechwy?

07.01.2024
6:45
Gdzie obejrzeć wszystkie filmy z serii Akademia Pana Kleksa?
REKLAMA

"Akademia Pana Kleksa", lektura autorstwa Jana Brzechwy, doczekała się kolejnej adaptacji filmowej. Za kamerą produkcji stanął Maciej Kawulski, a w roli Ambrożego Kleksa wystąpił Tomasz Kot. Reinterpretacja popularnej książki i filmu z lat 80. spotkała się z mieszanymi opiniami - na łamach Spider's Web pisaliśmy, że nowa "Akademia Pana Kleksa" to ponad dwugodzinny teledysk, a jego fabuła pozostawia wiele do życzenia.

REKLAMA

O "Akademii Pana Kleksa" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

I choć prawdopodobnie pokoleniu, które wychowało się na kultowej serii Krzysztofa Gradowskiego produkcja z Adą Niezgódką może nie przypaść do gustu, to najmłodsi, którzy pana Kleksa aż tak dobrze nie znają, mogą zainspirować się tytułem i wrócić do korzeni. Warto z pewnością ponownie sięgnąć po książkę Jana Brzechwy, ale również obejrzeć filmową trylogię i animację. Gdzie obejrzeć wszystkie tytuły? Sprawdzamy.

Gdzie obejrzeć filmy z serii "Akademia Pana Kleksa"?

Do filmowej serii "Akademia Pana Kleksa" zaliczają się 3 filmy oraz animacja w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. We wszystkich tytułach główną rolę zagrał Piotr Fronczewski. Pierwszy z nich, "Akademia Pana Kleksa" (1983), podzielony jest na 2 części - "Przygoda księcia Mateusza" i "Tajemnica golarza Filipa". Fabuła produkcji skupia się na Adasiu Niezgódce (Sławomir Wronka), który w magiczny sposób trafia do bajkowego świata Ambrożego Kleksa. Pan Kleks jest wyjątkowo ekscentrycznym nauczycielem, który odkrywa przed swoimi uczniami uroki magicznej krainy, ale również jej mroczne sekrety.

Film "Akademia Pana Kleksa" (1983) jest dostępny w serwisie Ninateka.

Zwiastun filmu "Akademia Pana Kleksa" (1983)

"Podróże Pana Kleksa" (1986), 2. część trylogii, przedstawia spiskek tajnego agenta Bajdocji, pułkownika Alojzego Bąbla (Zbigniew Buczkowski), którego celem jest doprowadzenie do odwołania festiwalu bajek w Klechdawie. Król Bajdocji Apolinary Baj (Georgiy Vitsin) wzywa na pomoc pana Kleksa, by ten dostarczył zapas atramentu do zniszczonej przez Bąbla beczki, gdyż tylko w ten sposób festiwal mógłby zostać wznowiony. Profesor i jego towarzysze wyruszają zatem w niebezpieczną podróż. Wśród nich znajduje się jednak tajny agent Alojzego - Boni Al Facy (Jerzy Bończak).

Film "Podróże Pana Kleksa" (1986) jest dostępny w serwisie Ninateka.

Ostatni film z serii, "Pan Kleks w kosmosie" (1988), opowiada o panu Kleksie, który ukrywa się w ostatnim rezerwarcie przyrody, myśląc, że został zapomniany przez wszystkie dzieci. Tymczasem Wielki Elektronik (Henryk Bista) po ucieczce z Wyspy Wynalazków osiada na planecie Mango, gdzie spędził lata na opracowywaniu swojego nowego wynalazku i przy użyciu zaawansowanej technologii porywa Agnieszkę, koleżankę z klasy Groszka. Kleks postanawia raz na zawsze uwięzić swojego odwiecznego wroga w komputerowym labiryncie.

Film "Pan Kleks w kosmosie" (1988) jest dostępny w serwisie Ninateka.

Zwiastun filmu "Pan Kleks w kosmosie" (1988)

Animacja "Tryumf pana Kleksa" (2001) skupia się na Tomku Miłkowskim, autorze komiksów, któremu grozi zwolnienie z pracy. Kiedy koliber Tri-Tri z opowieści o panu Kleksie odwiedza chłopaka, Tomek przypomina sobie lekturę z dzieciństwa i postanawia przenieść ją na karty komiksu. Uruchamia tym samym łańcuch niespodziewanych wydarzeń, zatapiając się w fantastyczny świat Ambrożego Kleksa i Adasia Niezgódki.

REKLAMA

Film "Tryumf pana Kleksa" (2001) jest dostępny w serwisie 35 mm.

Jeśli chodzi o najnowszy film "Akademia pana Kleksa" (2023), na ten moment nie jest on dostępny w serwisach VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA