REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD

Festiwalowy hit i szalona komedia z De Niro gonią „Reachera”. Oferta Amazona robi robotę

"Reacher" wciąż pozostaje najpopularniejszą produkcją na Amazon Prime Video w Polsce, ale w kark dyszą mu już dwie inne produkcje. Pierwsza to znakomity "Saltburn", który - niestety! - ominął nasze kina. Druga to zwariowana komedia "Wszystko o moim starym". Co jeszcze najchętniej oglądają Polacy?

30.12.2023
9:58
amazon prime video najpopularniejsze nowosci saltburn wszystko o moim starym co obejrzeć
REKLAMA

"Reacher" kolejny tydzień z rzędu rządzi w Polsce na Amazon Prime Video. I nic dziwnego - ten serial to esencja czystej, akcyjniakowej rozrywki, która skupia się na gwarantowaniu widzom dobrej zabawy (rzecz jasna - jakościowej!), nie próbując udawać czegoś, czym nie jest. Klasa!

W ostatnich dniach doszło jednak do pewnej istotnej roszady w TOP 10 tytułów serwisu. Na 2. i 3. miejsce błyskawicznie wspięły się dwa filmy, które diametralnie się od siebie różnią. Pierwszy z nich to "Saltburn", który debiutował na różnych festiwalach, nie omijając też naszego Camerimage. Niestety, nikt nie zdecydował się na polską dystrybucję kinową (a szkoda, bo jest na co patrzeć) - film Emerald Lilly Fennell trafił zatem od razu do oferty Prime Video. Nagrodzona Oscarem za scenariusz do "Obiecującej. Młodej. Kobiety." twórczyni tym razem zafundowała nam miks Pana Ripleya z dramatem, czarną komedią i erotycznym thrillerem. Nieco słabszy, zbyt dosłowny trzeci akt nie odbiera przyjemności ze śledzenia poczynań bohaterów, z przeżywania estetycznych zachwytów, z rozkoszowania się znakomicie napisanymi dialogami.

Ta mroczna wersja "Księcia i żebraka" imponuje głównie formą, ale i treść ma sporo do zaoferowania. Obłędna, budująca zapadające w pamięć kreacje obsada jedynie dopełnia poczucia, że oto obcujemy z dziełem dopieszczonym pod naprawdę wieloma względami.

REKLAMA

Amazon Prime Video - co jeszcze oglądają Polacy?

Wszystko o moim starym

Filmem zdecydowanie słabszym, ale niepozbawionym atutów, jest "Wszystko o moim starym". No dobra - to nie jest DOBRY film, ale jestem zdania, że obejrzenie go nie było stratą czasu. Jest tu bowiem sporo serca, niektóre dowcipy nawet bawią, a Robert De Niro - po dłużącym się okresie fatalnych ról w słabiutkich komediach - przyłożył się do zadania i wypadł fenomenalnie, zręcznie balansując między wygłupami a uczuciowością i powagą. Wydaje mi się, że jeśli szukacie czegoś przyjemnego i niezobowiązującego na wieczór, co nie będzie jednak propozycją problematyczną czy skrajnie żenującą, to bez obaw możecie sobie odpalić obraz Laury Terusso.

Czytaj więcej o Amazon Prime Video na łamach Spider's Web:

Amazon Prime Video - najpopularniejsze w tym tygodniu

 1. Reacher
 2. Saltburn
 3. Wszystko o moim starym
 4. Symulacja
 5. Świąteczna Aleja
 6. John Wick 4
 7. Zaproszenie
 8. Jestem bogiem
 9. Gen V
 10. Pierścienie Władzy
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA