REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon Prime Video wprowadza reklamy, ale nie tak, jak konkurencja. Trzeba będzie dopłacić, by zniknęły

Kolejny serwis streamingowy wprowadza reklamy w swoich filmach i serialach. Amazon Prime Video sięga po rozwiązanie, na które zdecydowali się już niektórzy konkurenci - niestety, w nieco innym wydaniu.

27.12.2023
11:37
amazon prime video reklamy cena
REKLAMA

Nie trzeba być geniuszem, by przewidzieć, że rozwiązania, po które sięgają giganci branży streamingowej, wkrótce zostaną podłapane przez konkurencję. Tym razem to Amazon zapowiedział, że już w styczniu 2024 roku rozpocznie wprowadzanie reklam do swoich filmów i seriali na Prime Video. Tym samym platforma dołączy do Netfliksa i Disney+, które wprowadziły nową opcję - rzecz w tym, że w nieco innej formie.

REKLAMA
Amazon Prime Video - styczeń 2024

Amazon Prime Video: serwis wprowadza reklamy

O tym, że Amazon zamierza wprowadzić reklamy do Prime Video, wiemy od jesieni - jednak dopiero teraz okazało się, że w tym wypadku będziemy mieli do czynienia z czymś różniącym się od propozycji konkurentów. Firma Jeffa Bezowa ma bowiem zamiar wprowadzić materiały promocyjne do głównego, istniejącego już modelu subskrypcji. By zatem pozbyć się reklam, subskrybenci będą musieli dopłacić - w USA będzie to kwota rzędu bonusowych 2,99 USD miesięcznie. Oznacza to roczny wzrost kosztów abonamentu o 35,88 dol dla tych, którzy zechcą utrzymać wcześniejszy standard. 

Czytaj więcej o streamingu w Spider's Web:

REKLAMA

Póki co - jak to zwykle bywa - decyzja nie obejmie wszystkich, a jedynie część rynków. 29 stycznia 2024 roku zmiana zostanie wprowadzona w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Niemczech. W tym samym roku, ale nieco później, „wpadnie” do Australii, Meksyku, Hiszpanii, Francji i Włoch. Jak na razie zapowiedzi nie uwzględniają Polski, ale możemy bezpiecznie założyć, że to kwestia czasu - wydaje się jednak, że będziemy „bezpieczni” przynajmniej do ostatniego kwartału przyszłego roku.

Amazon rozesłał już maile do swoich klientów - informuje w nich, wzorem poprzedników, że ta decyzja była konieczna, by pozwolić na większe inwestycje w dostarczanie odbiorcom lepszych jakościowo treści. Nie wiemy, jak długie będą reklamy pokazywane w serwisie, ale firma przekonuje, że liczba spotów będzie znacznie niższa, niż w tradycyjnej telewizji. Koncern uspokaja też, że reklamy nie będą wyświetlane w treściach wypożyczonych w ramach VOD. 

Póki co Polacy mogą wykupić dostęp do platformy za 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie, co - nie da się ukryć - jest świetną ofertą. Nowi użytkownicy mogą też skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA