REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Aplikacje na wakacje - lista niezbędnych programów dla smartfonu z Androidem oraz iOS

Nowoczesne technologie dotykają każdego obszaru naszego życia. Również wypoczynku. Bez smartfonów i tabletów da się wypoczywać, ale jeszcze efektywniej można to robić będąc w dobrej komitywie z najlepszymi aplikacjami, które mogą się przydać podczas letniego okresu, urlopów i wakacji. Oto nasza lista „programów niezbędnych”, które warto mieć w pamięci mobilnego urządzenia:

29.06.2017
11:27
Aplikacje na wakacje - lista niezbędnych programów
REKLAMA
REKLAMA

1. Co piszczy w mieście?

Bylibyście zdziwieni, ile ciekawych rzeczy dzieje się w waszym mieście. Wystarczy wyściubić nos dalej, niż poza dobrze znane podwórko. Nie sposób pamiętać o wszystkich wydarzeniach, które mają miejsce w większych aglomeracjach oraz nie sposób wyławiać informacje o wszystkich ciekawych inicjatywach w pobliżu. Na szczęście od kilku lat pomaga w tym aplikacja CoiGdzie, od której łatwo się uzależnić.

CoiGdzie informuje o otaczających użytkownika wydarzeniach kulturalnych. Sztuki teatralne, koncerty, imprezy plenerowe, wyjątkowe pokazy, wystawy oraz inscenizacje – to wszystko składa się na bazę danych aplikacji. Po najechaniu na interesujące nas wydarzenie poznacie jego szczegóły, czas trwania, plan atrakcji, cenę, a nawet dojazd zintegrowany z mapami Google.

 class="wp-image-88389"

CoiGdzie na Androida

2. Łatwy wybór odpowiedniego hotelu

Zarówno na polskim, jak również zagranicznym rynku turystycznym, najlepiej sprawuje się, co nie będzie dużą niespodzianką, program Booking.com. Markę na pewno kojarzycie z reklam, które notorycznie nawiedzają mnie podczas oglądania linearnej telewizji.

Żadna inna aplikacja nie dorównywała Booking.com, jeżeli chodzi o liczbę hoteli, jakie usługodawca ma w swojej bazie. Mowa o miejscach z dostępnym noclegiem, które możemy w każdej chwili zarezerwować z poziomu samej aplikacji. Przy okazji program jest niezwykle klarowny. Nie cierpię czytania mnóstwa haczyków, wyjątków od reguł, regulaminów i podejrzanych zasad. Booking.com oferuje prosty, ujednolicony system.

 class="wp-image-88390"

Booking.com na Androida oraz iOS

3. Może bardziej kameralne lokum…

Jeżeli szukacie tańszej możliwości noclegu niż hotele oraz pensjonaty, z pomocą na pewno przyjdzie aplikacja Airbnb. Za jej pośrednictwem znajdziemy prywatne pokoje oraz mieszkania, w których prześpimy się przez kilka nocy. Airbnb pozwala również poznać osoby udostępniające nam lokum, a także ocenić ich wiarygodność.

Airbnb na Androida oraz iOS

4. Trasa międzymiastowa

Pociągi, autobusy, autokary, marsze – wszystko to łączy jedna aplikacja, która działa zarówno z myślą o podróżowaniu po jednym mieście, jak również przemieszczaniu się na znaczne odległości. Mowa o E-podróżniku, który jest dla mnie niezastąpiony.

E-podróżnik to przede wszystkim niezwykle popularna witryna internetowa, która agreguje i gromadzi dane udostępniane przez ogromną liczbę przewoźników, zarówno prywatnych jak i publicznych. E-podróżnik jest w stanie zaplanować mi każdą podróż drogą lądową, na bliskie jak i dalekie odległości. Program jest szybki, inteligentny oraz wywiązuje się ze swoich zadań.

E-podróżnik na Androida

5. Coś na dalszy dystans

Jeżeli planujemy podróż samolotem, nie ma lepszej aplikacji niż Skyscanner. To inteligentna wyszukiwarka lotów, która zasugeruje najbardziej atrakcyjne połączenia na podstawie wskazanego miejsc a docelowego. Program agreguje oferty wszystkich przewoźników, dzięki czemu zawsze mamy gwarancję najniższej ceny. Co najlepsze, rezerwacji biletu możemy dokonać z poziomu samej aplikacji.

 class="wp-image-88391"

Skyscanner na Androida oraz iOS

6. Co odwiedzić w czasie urlopu?

W końcu znaleźliśmy się w upragnionym miejscu. Co teraz? Gdzie się udać? Co zobaczyć? Gdzie zjeść i za ile? Na te pytania od wielu lat odpowiada ta sama aplikacja, będąca liderem w swojej klasie. Mowa oczywiście o TripAdvisorze.

TripAdvisor to w moim mniemaniu najbardziej przydatna aplikacja z kategorii „tutaj i teraz”. Na podstawie położenia GPS smartfona, program wskazuje nam najbliższe restauracje oraz zróżnicowane atrakcje turystyczne, których w bazie TripAdvisor jest od groma. Również na terytorium Polski. Społeczność na bieżąco doskonali ten program. Nie jest to co prawda FourSquare, ale hej – od kiedy w FourSquare przeczytasz historię zabytkowej baszty?

 class="wp-image-88392"

TripAdvisor na Androida oraz iOS

7. Dobre słowo od Ministerstwa Spraw Zagranicznych

REKLAMA

Przed dłuższym wyjazdem za granicę warto pobrać do pamięci smartfonu program iPolak. W aplikacji sprawdzisz bezpieczeństwo w kraju do którego podróżujesz lub otrzymasz powiadomienie o zbliżającym się niebezpieczeństwie, gdy będziesz na miejscu. Szybko odnajdziesz podstawowe informacje dotyczące obyczajów, kultury i dogodnych sposobów podróżowania. Dowiesz się, jak skontaktować się z ambasadą i szybko wybierzesz numer do kontaktu z konsulem.

iPolak na Androida oraz iOS

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA