REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Until Dawn Companion App to nie nowy pomysł - te gry również miały świetne aplikacje towarzyszące

Deweloperzy gier na konsole i komputery stacjonarne często przygotowują dla graczy dodatkowe aplikacje. Przykładem takiego programu jest Until Dawn Companion App, ale nie jest to pierwszy program tego typu. Przygotowaliśmy listę kilku innych podobnych programów.

28.08.2015
12:10
Najciekawsze aplikacje towarzyszące do gier
REKLAMA
REKLAMA

Od kiedy tablety i smartfony zdobyły popularność, do sklepów z aplikacjami zaczęły trafiać aplikacje napisane z myślą o graczach bawiących się przy konkretnych tytułach. Deweloperzy wykorzystują dodatkowy dotykowy ekran w urządzeniach z Androidem lub iOS aby wzbogacić rozgrywkę.

iFruit do Grand Theft Auto 5

ifruit-gta

Bohaterowie sterowani przez gracza w najnowszej odsłonie serii Grand Theft Auto mają swoje własne telefony komórkowe. Służą one do kontaktowania się z innymi kolegami po fachu, zapisywania stanu rozgrywki i sobie zdjęć typu selfie.

Gracz może z kolei skorzystać z własnego telefonu podczas rozgrywki. Po zainstalowaniu aplikacji iFruit można przejrzeć galerię zdjęć czy pobawić się z pociesznym wirtualnym psem Chopem. Wisienką na torcie jest garaż pozwalający zaprojektować auto marzeń.

Assassin’s Creed Black Flag i Unity

assassins-creed-companion

Dla dwóch odsłon serii Assassin’s Creed przygotowano specjalne aplikacje towarzyszące, które okazują się naprawdę sporą pomocą podczas zwiedzania wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych (Assassin’s Creed Black Flag) oraz biegania po dachach paryskich budowli (Assassin’s Creed Unity). Osoby grające w te tytuły powinny udać się niezwłocznie do sklepu z aplikacjami.

Podstawową funkcją aplikacji jest wyświetlanie aktualizowanej w czasie rzeczywistym mapy fikcyjnego świata, dzięki czemu nie trzeba pauzować rozgrywki by podejrzeć punkty orientacyjne w okolicy lub wybrać kolejny znacznik celu. W obu aplikacjach są też dostępne minigry, takie jak zarządzanie flotą statków lub wysyłanie trenowanych przez siebie asasynów na kolejne misje.

Coś dla fanów MMO, czyli WoW i Destiny

world-of-warcraft-armory

Największa gra MMORPG świata dostępna na komputerach stacjonarnych też doczekała się aplikacji towarzyszącej. Wirtualna zbrojownia, czyli World of Warcraft Armory pozwala na przeglądanie stworzonych postaci oraz domu aukcyjnego.

Sieciowa strzelanina o tytule Destiny dostępna na konsole uwielbiana przez miliony graczy na całym świecie też doczekała się własnej aplikacji towarzyszącej. Za pomocą telefonu można analizować swoje statystyki i rozmawiać ze znajomymi i innymi członkami społeczności.

Xbox Smartglass i aplikacja PlayStation

xbox-one-smartglass

Posiadacze konsol do gier powinni zainteresować się też dwoma innymi aplikacjami. Zarówno Microsoft jak i Sony przygotowali coś dla użytkowników Xboksa i PlayStation. W sklepach z aplikacjami można znaleźć aplikacje Xbox Smartglass i PlayStation.

Za pomocą aplikacji można obsługiwać konsolę w podstawowym zakresie. Smartfon co prawda nie zastąpi pada podczas gier, ale może służyć do wybudzania urządzenia ze stanu uśpienia, kupowania gier i wysyłania do konsoli polecenia ich instalacji.

Steam i Uplay

steam-mobile

Gracze korzystający z komputerów stacjonarnych też mogą skorzystać z aplikacji mobilnych. Jedną z ważniejszych pozycji dla osób grających na pececie jest aplikacja Steama. Można w niej rozmawiać ze znajomymi, przeglądać ofertę sklepu, kupować gry i wiele więcej.

REKLAMA

Aplikację mobilną przygotował również Ubisoft i gracze mogą pobrać Uplay w wersji do smartfonów. Niestety, nie ma analogicznej aplikacji dla świeżego GOG Galaxy, a funkcje platformy Origin można znaleźć tylko w wybranych grach od Electronic Arts.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA