REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun "Aquamana 2" ujawnia, że herosa spotka tragedia. To koniec otwartego przez Snydera uniwersum

Już w przyszłym miesiącu do kin trafi film, który ostatecznie zakończy obecne DCU, zapoczątkowane jeszcze przez Zacka Snydera: "Aquaman i Zaginione Królestwo". Trzecia część serii najpewniej już nie powstanie, a Jason Momoa nie powtórzy roli - co, rzecz jasna, wcale nie oznacza, że pożegna się z uniwersum. Tymczasem do sieci trafił nowiutki zwiastun, który zdradza kilka ciekawych szczegółów fabularnych.

21.11.2023
8:47
aquaman 2 zaginione królestwo zwiastun trailer premiera dcu jason momoa mera
REKLAMA

"Aquaman 2", czyli "Aquaman i Zaginione Królestwo", za miesiąc trafi na ekrany kin - blisko dwa i pół roku po rozpoczęciu zdjęć. Zgodnie z zapowiedziami, obraz w reżyserii Jamesa Wana zakończy obecne uniwersum DCU, a Peter Safran i James Gunn wystartują z budową nowej ekranowej wersji tego suprerbohaterskiego świata. Sam James Momoa potwierdził, że szefowie DC Studios nie planują kontynuacji. Dodał za to, że "miejsce w DC zawsze się dla niego znajdzie", w czym niektórzy dopatrują się nawiązania do pewnych powracających doniesień. Mówi się bowiem, że Momoa może w przyszłości wcielić się w antybohatera - Lobo. 

Czytaj więcej o produkcjach DC na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Aquaman 2: Zaginione Królestwo - nowy zwiastun filmu DCU

REKLAMA
Aquaman 2

Trailer potwierdza, że w ostatnim filmie DCU Arthura Curry’ego czeka tragedia. Atak Black Manty na jego dawny dom najpewniej poskutkuje śmiercią bliskiej Aquamanowi osoby - ojca herosa, Toma, którego portretuje Temuera Morrison. Swego czasu po sieci krążyły też pogłoski, według których członek Ligi Sprawiedliwości w nowym obrazie straci również innych bliskich - w tym Merę i potomka. Walka z Black Mantą, który czyha na wszystko, co Aquamanowi bliskie, stanowi fabularny rdzeń sequela.

W filmie wystąpili m.in. Jason Momoa, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren, Randall Park, Temuera Morrison, Nicole Kidman, Vincent Regan, Jani Zhao, Indya Moore oraz Pilou Asbæk.
"Aquaman 2" trafi do kin 22 grudnia. Restart franczyzy nadejdzie w 2025 roku wraz z filmem "Superman Legacy".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA