REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Książki

CDP.pl zachęca do wakacji z Assassin's Creed. Przypominają półkolonie pod Ostrołęką za cenę tygodnia w Tunezji

29.07.2013
8:14
CDP.pl zachęca do wakacji z Assassin’s Creed. Przypominają półkolonie pod Ostrołęką za cenę tygodnia w Tunezji
REKLAMA

Po pierwsze: o książkach z serii Assassin's Creed pisaliśmy już kilkukrotnie. Ostatnio swoją opinią podzielił się Czarny Iwan, zarzucając prozie Olivera Bowdena odtwórczość i graniczną wręcz oschłość. Ta latem może wydać się szczególnie niebezpieczna, bo podczas upałów nietrudno o ogień. Ogień frustracji.

REKLAMA

Żeby się nie powtarzać: brak urozmaicenia i cut-scenki przepisane na papier z polotem sądowej stenografistki to główne bolączki. Jeżeli znajdzie się ktoś, kto nie grał w grę i sięgnie po książkę, to śmiem wątpić, że mało prawdopodobne by stał się fanem serii. Przypomnijmy zresztą wnioski Iwana (i tutaj moje). Sprawiedliwość trzeba jednak oddać i od siebie dodam, że hardkorowi fani przyjęli te książki z otwartymi ramionami. Nie jest więc aż tak tragicznie. W końcu Bowden to doświadczony pisarz z kilkunastoma publikacjami na koncie. Ale Asasyni w jego wykonaniu wyglądają mniej więcej tak, jak na filmie poniżej. Niby wszystko jest OK, no ale...:

Po drugie: cena moim zdaniem nie jest szczególnie zachęcająca jak na tego typu powieści. Pomijam, że te pozycje były już rabatowane i to zdecydowanie lepiej. Daleko nie szukając, na samym CDP.pl można w tej chwili znaleźć ciekawsze pozycje w atrakcyjniejszych cenach, np. "Opowieści z Dzikich Pól" Jacka Komudy (19,99 zł) czy "Gamedec" Marcina Przybyłka (9,99 zł). Są to pozycje jakościowo o półkę wyżej, niż przygody asasynów przelane na papier.

U konkurencji poza promocją tytuły Assassin's Creed są droższe o dwa-trzy złote (ceny w CDP i w Empiku). Większy promocyjny przytup byłby wskazany, a i być może zmalałoby nieco pasożytnictwo na pewnym internetowym gryzoniu.

REKLAMA

Po trzecie: nie rozumiem, dlaczego CDP.pl nie przygotowało atrakcyjnego bundle'a dla maniaków Asasyńskiego Kreda. Z pewnością zagorzali fani i tak sięgnęliby po książki, ale rabat przy zakupie wszystkich czterech części z pewnością skusiłby większą ilość osób do zakupu.

Chciałbym, by CDP.pl dostrzegło potencjał łączenia tematycznych e-booków z grami w tym samym uniwersum. Jara mnie pogłębianie immersji, gdy po skończonej rozgrywce wskakuję wieczorem do łóżeczka z czytnikiem, na którym kontynuuję opowieść. Proszę, nie bójcie się zjechać z cen - z grami nie jest źle (dobra cena na AC3)!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA