REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze filmy bokserskie, które warto obejrzeć po "Creedzie"

Po seansach "Rocky'ego" przedstawiciele starszego pokolenia namiętnie ćwiczyli swoje lewe proste i prawe sierpowe. Po kolejnych "Creedach" to samo robią młodsi widzowie. Teraz nadszedł czas na trzecią część serii. Jeśli rozbudzi wasz apetyt na więcej filmowego boksu, sięgnijcie po te tytuły. Znokautują was na platformach VOD.

05.03.2023
14:06
creed filmy bokserskie co obejrzeć
REKLAMA

Legenda "Rocky'ego" wciąż trwa. Sylvester Stallone przedstawił nam tytułowego boksera prawie 50 lat temu. Od tamtej pory konsekwentnie buduje jego legendę. Jakiś czas temu na swojego następcę namaścił Michaela B. Jordana grającego syna dawnego rywala, a potem przyjaciela Balboy - Adonisa. Po dwóch częściach "Creeda" jednak go opuścił. Chłopak poszedł na swoje i w trójce zobaczycie, jak już bez pomocy mentora musi zmierzyć się z własną przeszłością.

REKLAMA

Czytaj także:

Creed 3 - jakie filmy bokserskie obejrzeć?

Jeśli "Creed 3" rozbudził wasz apetyt na widowiskowe walki bokserskie (bo jak pisałem w recenzji, nie ma szans go zaspokoić) znajdziecie je na dostępnych w Polsce platformach VOD. Oczywiście w różnorodnym ujęciu. Bez zbędnego przedłużania: let's get ready to ruuuuumble!

Do utraty sił

Filmy bokserskie

"Do utraty sił" to opowieść o mistrzu boksu, który nagle traci wszystko. Teraz próbuje powrócić na szczyt - tak w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Nowy "Rocky" to to nie jest i filmowi daleko do najlepszych produkcji sygnowanych nazwiskiem Antoine'a Fuqua. Na szczęście robotę robi tu scenariusz. Kurt Sutter - twórca "Synów Anarchii" - zagęszcza atmosferę i historią trzyma nas za gardło od początku do samego końca. Jakby tego było mało, Jake Gyllenhaal wypuszcza z siebie bestię. No i ten soundtrack z miejsca wyląduje na waszej motywacyjnej playliście.

Film dostępny na Polsat Box Go.

Mistrz

A Polskę, w biało-czerwonym narożniku reprezentuje Piotr Głowacki. W opartym na faktach "Mistrzu" wciela się on w legendarnego Tadeusza Pietrzykowskiego. Pięściarz trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego i aby przeżyć, bierze udział w walkach na ringu. Stawka jest wysoka, więc będziecie mu kibicować, nie mogąc oderwać się od ekranu.

Film dostępny na HBO Max, Canal+ Online, Player, TVP VOD i Chili.

Wściekły byk

Ten film to nokaut. Na deski rzuca nas Martin Scorsese, a ręce do góry w triumfalnym geście podnosi Robert De Niro. Wciela się on w Jake'a La Mottę - mistrza wagi średniej, który na ringu był brutalny i uwodził wszystkich wolą walki. Na długo zanim zachwycaliśmy się metamorfozami Christiana Bale'a i zaczęliśmy wyśmiewać metodę Jareda Leto, aktor pokazał nam, co to znaczy poświęcenie dla roli. Nie tylko sporo przybrał na wadze, aby dobrze odegrać bohatera na sportowej emeryturze, ale też trenował boks i... złamał żebro Joe Pesciemu.

Film dostępny na iTunes.

Za wszelką cenę

Filmy bokserskie

Boks to sport nie tylko dla mężczyzn. W "Za wszelką cenę" Hilary Swank uderza mocniej niż Rocky i powala nas emocjonalnie na deski w tak samo pięknym stylu, co Robert De Niro we "Wściekłym byku". W końcu trenuje ją tu sam Clint Eastwood. Wszystkie cztery Oscary (najlepszy reżyser, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka pierwszoplanowa i w końcu najlepszy film) jak najbardziej zasłużone.

Film dostępny na TVP VOD.

Legendy ringu

No szkoda, że ten film akurat się nie udał. Co robi w tym zestawieniu? Pomimo słabego wykonania i scenariusza, to prawdziwa gratka dla miłośników produkcji bokserskich. W główne role wcielają się bowiem Robert De Niro i Sylvester Stallone. Tak jest! Oto starcie "Wściekłego byka" z Rockym Balboą. "Legendy ringu" to historia dwóch dawnych rywali, którzy po raz ostatni postanawiają wyjść na ring, aby raz na zawsze ustalić, kto z nich jest lepszym pięściarzem.

Film dostępny na Chili.

Przekręt

I tutaj pojawia się prawdziwa bokserska legenda. Grany przez Brada Pitta bohater nie bałby się stanąć naprzeciwko ani Rocky'ego, ani "Wściekłego byka". W końcu potrzebuje tylko jednego ciosu, aby powalić kogoś na deski. "Przekręt" to kultowy już dzisiaj film Guya Ritchie'ego. Prócz wspomnianego pięściarza zwiedzicie tu całe muzeum osobliwości. Jest zabawnie, dynamicznie i brutalnie.

Film dostępny na Netflix, Premiery Canal+, Chili.

Gladiator

REKLAMA
Filmy bokserskie

Ten film pachnie złotymi latami wypożyczalni VHS. Jest to opowieść o Tommym, który zostaje wciągnięty do świata nielegalnych walk bokserskich. I co? Wygrywa! Ale smak zwycięstwa wcale słodko nie smakuje. Aby spłacić długi ojca, musi bić się coraz częściej i więcej. A przecież jego rywalom również motywacji nie brakuje.

Film dostępny na iTunes.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA