REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Następne Call of Duty na smartfony zrobią twórcy... Candy Crush Saga

Nowi twórcy Call of Duty nie mieli jednak dużo doświadczenia ze strzelankami, bo mowa tu o londyńskim Kingu, który zasłynął serią Candy Crush Saga.

07.04.2017
13:28
nowe Call of Duty
REKLAMA
REKLAMA

Call of Duty to szósta najbardziej dochodowa seria gier w historii. Wyprzedzają ją tylko takie hity jak Mario, Tetris, Super Mario, Pokemon czy GTA. CoD nie miało jednak szczęścia do rynku mobilnego. W tym momencie do pobrania ze sklepu Google Play mamy dwa tytuły z serii:

  • Call of Duty: Heroes (10 - 50 mln pobrań) - strategia 3D,
  • Call of Duty: Strike Team (100 tys. - 0,5 mln pobrań, cena 27,99 zł) - FPS i TPS.

Za stworzenie nowego, mobilnego tytułu w serii odpowiadać będzie studio King, które Activision (właściciele marki) przejęli w 2015 roku za 5,9 mld dol.

King to twórcy jednego z największych mobilnych hitów - Candy Crush Saga.

REKLAMA

Candy Crush Saga pobrano ponad 500 mln razy, a Candy Crush Soda Saga ponad 100 mln razy. Brytyjczycy mają więc o wiele lepsze kompetencje na rynku mobilnym, choć w zupełnie innym gatunku.

Na razie nie znamy niestety żadnych szczegółów tytułu. Wiemy jedynie, że King chce wziąć konsolowe doświadczenie Call of Duty i dopasować je do przenośnej platformy, a także dodać kilka nowości od siebie. Czy będą to pistolety strzelające cukierkami?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA