REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Taika Waititi kończy z wampirami. 6. sezon "Co robimy w ukryciu" będzie ostatni

"Co robimy w ukryciu", serial autorstwa Jemaine'a Clementa i Taiki Waititiego, to ceniony tytuł, który podbił serca widzów i krytyków. Wygląda jednak na to, że to by było na tyle - stacja FX zamierza zakończyć serial na 6. sezonie.

20.12.2023
8:32
co robimy w ukryciu sezon 6 ostatni finał koniec kiedy
REKLAMA

"Co robimy w ukryciu" doczeka się 6. sezonu - i na tym koniec. Spin-off filmu Taiki Waititiego i Jemaine’a Clementa z 2014 roku pod tym samym tytułem w sierpniu tego roku zamknął 5. odsłonę - oznacza to, że od finału całości dzieli nas jakieś dziesięć epizodów. Stacja FX w 2022 roku zapowiedziała dwie ostatnie serie i najwyraźniej nie zamierza przedłużać tej opowieści.

REKLAMA
Co robimy w ukryciu

Co robimy w ukryciu: 6. sezon będzie ostatni

REKLAMA

Powód? Stacja nie poinformowała o oficjalnej przyczynie, ale najpewniej chodzi o niezadowalającą oglądalność. Mimo sympatii odbiorców, jaką powszechnie cieszy się ten tytuł, zainteresowanie nim konsekwentnie topniało. 5. sezon przyciągnął przed ekrany 275 tys. widzów na odcinek, za to poprzedni: po 356 tys. osób. Nie wiemy, co mówią dane ze streamingów, ale w ich kontekście również możemy zakładać tendencję spadkową.

Dokumentalizowana, komediowa produkcja skupia się na narcystycznym Nandorze, lubieżnym Laszlo, jego nieprzewidywalnej żonie, Nadji, oraz wampirze energetycznym - Colinie. W ich starym domostwie pomaga im człowiek i sługa Nandora, Guillermo. Bohaterowie opowiadają widzom o swojej wampirzej codzienności, mierząc się z różnymi - również nadnaturalnymi - trudami (nie)życia.

Nie znamy jeszcze daty premiery finałowego sezonu. "What We Do in the Shadows" to druga seria od FX/FXX, której zakończenie ogłoszono w ostatnim czasie. Po 14 sezonach finału doczekała się również animowana komedia szpiegowska - "Archer".

Czytaj więcej o serialach na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA