REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD /
  3. Dzieje się

Disney+ i Max połączą siły. Platformy stworzą nowy, wspólny pakiet

Ostatnimi czasy wiele zmian zachodzi w świecie streamingu. Już niedługo w Polsce platformę HBO Max zastąpi po prostu, Max. To jednak nie koniec rewolucji. Sieć obiegła informacja, że serwisy Disney+ i Max połączą siły, tworząc jeden, wspólny pakiet. Jak będzie to działać, kiedy pojawi się w Polsce oraz jaka będzie cena?

09.05.2024
10:01
Nowa oferta Disney+ HBO Max, wspólny pakiet, cena, kiedy w Polsce, jak działa
REKLAMA

Disney i Warner Bros. Discovery chcą złączyć swoje rozbudowane oferty filmów oraz seriali. Są to dwie niezwykle potężne firmy z branży rozrywkowej. Okazuje się, że nie chcą już one rywalizować o klienta. Składają broń i zamiast przekonywać użytkowników, która platforma streamingowa jest lepsza, będą kierować swoje treści do wspólnej grupy docelowej. Czy to koniec ciągnącej się od wielu lat „wojny” streamingowej? Niekoniecznie, ale trzeba przyznać, że jest to jakiś krok naprzód. Od pewnego czasu widzimy zresztą, że najwięksi gracze coraz chętniej ze sobą współpracują. Między innymi zaczęto dzielić się licencjami na produkcje oryginalne, z czego korzysta przede wszystkim Netflix. Serwis zdecydowanie mógł pozwolić sobie na sięganie po tytuły dostępne w ofertach Warnera oraz Disneya. Nic więc dziwnego, że wszyscy starają się przynajmniej dorównać streamingowemu hegemonowi. Aktualnie ze stwierdzeniem, że taka taktyka przyniosła oczekiwane rezultaty, trzeba się jeszcze chwilę wstrzymać.

REKLAMA

Disney+ i Max: wspólny pakiet i dostęp do dwóch platform

Przedstawiciele Disneya i Warner Bros. Discovery ujawnili, że planują stworzyć wspólny pakiet, który gwarantuje dostęp do obydwu platform, a mianowicie Max (w Polsce jeszcze HBO Max) oraz Disney+ (wraz z Hulu, gdyż ta w 67 proc. należy aktualnie właśnie do Disneya). Na ten moment nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie będzie kosztował dostęp oraz kiedy będzie można skorzystać z nowej oferty. Wiemy tylko tyle, że wybrany pakiet będzie można zakupić na stronach internetowych każdego z trzech serwisów. Potwierdzono również, że przyszli klienci będą mogli wybierać między planami z reklamami i bez reklam. Inicjatywa ma rozpocząć się na terenie Stanów Zjednoczonych, czyli, jak zawsze, w Polsce może pojawić się o wiele później.

Oficjalne oświadczenie, w którym mowa o jednej ofercie platform Max i Disney+
REKLAMA

W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie dojdzie do całkowitego scalenia platform Disney+ i Max w jedną usługę. Ich współpraca zakłada, że aplikacje oraz oferowane treści poszczególnych serwisów pozostaną odrębnymi podmiotami, ale użytkownicy będą mogli za jednym zamacham wykupić dostęp do wszystkiego. Pakiet, o którym mowa, ma być mieszanką ogromnej liczby filmów, seriali, dokumentów i programów rozrywkowych (począwszy od stacji ABC oraz CNN, po DC czy Marvela). Obydwie firmy połączy siły również z Fox Corp, aby wprowadzić na rynek dodatkowy pakiet, obejmujący transmisje sportowe. Ma być on dostępny dla widzów ze Stanów Zjednoczonych już jesienią bieżącego roku. Widać, że w dynamicznie zmieniającym się krajobrazie streamingowym, nawet najwięksi gracze muszą znaleźć sposób na to, aby jakoś się odnaleźć. Konsumenci coraz częściej szukają kompleksowych usług. Nic dziwnego, skoro ostatnimi czasy ciągle muszą akceptować nowe warunki oraz wzrost cen. Disney i Warner Bros. Discovery chcą zwiększyć zaangażowanie swoich użytkowników, a tym samym obniżyć współczynnik rezygnacji z ich ofert.

W osobnym komunikacie pojawiła się informacja o tym, że platforma Max planuje na jesień tego roku kolejną podwyżkę cen swoich abonamentów. To z pewnością nie spodoba się widzom. Najprawdopodobniej chętniej sięgną wtedy po pakiet oferujący dostęp do treści znajdujących się w dwóch, a nie w jednym serwisie.

O produkcjach dostępnych na platformie HBO Max, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA