REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Książki
  4. Mobile /

Powstaje oficjalna aplikacja do papierowych sesji Dungeons & Dragons! Beta już dostępna

Dzisiaj nie mam czasu na sesje RPG, ale jeszcze dekadę temu spędzaliśmy długie godziny na walczeniu z goblinami, ratowaniu kupców oraz plądrowaniu starożytnych grobowców. Dungeons & Dragons od zawsze potrzebowało przyjaznego asystenta. Dziwię się, że ten powstaje dopiero teraz.

15.03.2017
13:15
Asystent Dungeons & Dragons już niebawem! Dołącz do beta-testów
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze przed dominacją smartfonów pomagaliśmy sobie podczas sesji RPG za pomocą komputerowego oprogramowania. Gdy gubiły się nam kości do gry korzystaliśmy z programów symulujących wyniki. Testowaliśmy generator automatycznych podziemi oraz pól walk. Mistrz gry przechowywał na dysku twardym najnowsze wersje kart postaci, pobranych przez sieć w kafejce internetowej.

Nikomu z nas nie przyszłoby wtedy do głowy, że cyfrowy asystent do Dungeons & Dragons zmieści się w kieszeni.

Nadchodzący program wygląda piekielnie praktycznie. Znajduje się w nim baza informacji na temat czarów, broni, bestii, umiejętności oraz zasad. Do tego aplikacja posiada wbudowany kreator postaci, wraz z możliwością awansowania swojego bohatera na kolejne poziomy doświadczenia.

REKLAMA

Co bardzo ważne, asystent do Dungeons & Dragons jest przy tym niezwykle piękny i czytelny. Aplikacja przypomina stylem środowisko z MMORPG Guild Wars 2, co jest jak najbardziej pozytywnym skojarzeniem. Jeżeli zaś chodzi o warstwę techniczną, tutaj również nie ma się czego obawiać. Za asystenta odpowiada studio Curse - to specjaliści, z rozwiązań których korzysta między innymi Twitch.

Czuję się lekko zazdrosny. „Za moich czasów czegoś takiego nie było”, a na pewno bardzo by się przydało. Chociaż do premiery asystenta Dungeons & Dragons pozostało jeszcze trochę czasu, wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w beta-testach zestawu narzędzi dla fanów papierowego Role-Play na podstawie piątej edycji systemu od Wizards of the Coast.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA