REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Fallout Shelter – nowa gra z kultowej serii wylądowała… na iOS! Można już pobierać

Rozpoczęły się targi E3. Jedną z najciekawszych informacji podczas konferencji Bethesdy było to, że studio pracowało „na boku” nad własną aplikacją na mobilne urządzenia. Co kapitalne, Fallout Shelter jest już do pobrania w iTunes App Store!

15.06.2015
8:49
Fallout Shelter – gra z kultowej serii na iOS! Można pobierać
REKLAMA

Uwielbiam, kiedy gracze z całego świata mają od razu możliwość przetestowania produktu, o którym rozmawia się na scenie podczas targów E3. Rok temu tak było w przypadku wersji demonstracyjnej horroru P. T. (niedoszłe Silent Hills) oraz bety Battlefield: Hardline. Tym razem, nim targi w Los Angeles rozpoczęły się na dobre, internauci już mogą pobierać nową aplikację od twórców Fallouta!

REKLAMA

Fallout Shelter jest darmową grą, w której wcielicie się w zarządcę krypty.

Jak pamięta każdy miłośnik Fallouta, społeczność wewnątrz podziemnego, samowystarczalnego bunkra dobrze działa jedynie wtedy, kiedy jest odpowiednio zarządzana. To właśnie w administratora krypty wciela się gracz uruchamiający Fallout Shelter. Pod opiekę posiadacza mobilnego urządzenia trafiają resztki cywilizacji i to jedynie od nas zależy, co z nimi zrobimy. Tak się bowiem składa, że władza zarządcy jest naprawdę potężna.

REKLAMA

Jestem zauroczony! Mocno bajkowa warstwa graficzna kojarzy się z materiałami reklamowymi i propagandowymi, którymi od zawsze były wypełnione gry z serii Fallout. Rozwój krypty przypomina mi z kolei zarządzanie bazą w kapitalnym X-COM: Enemy Unknown na Unreal Engine 3, również dla urządzeń mobilnych.

Co kapitalne, aplikacja jest darmowa i nie wymaga połączenia z Internetem. Nie ma w niej reklam, natomiast producenci z Bethesdy zapewniają, że mikro-transakcje nie burzą balansu rozgrywki i są całkowicie opcjonalne. Niestety, na ten moment nie jest dane mi tego sprawdzić. Fallout Shelter jest póki co dostępne jedynie w iTunes App Store. Ech, już nie mogę się doczekać, kiedy w to zagram na dużym ekranie Note 4. Niestety, raczej nie ma co czekać na wersję dla Windows Phone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA