REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Mobilna Fortnite dostępna dla wszystkich posiadaczy iOS. Co z Androidem? Będzie… kiedyś

Fortnite to najpopularniejsza gra z gatunku Battle Royale, a do tego najchętniej oglądany tytuł na Twitchu. Mobilna wersja tego hitu właśnie wylądowała w App Store i może ją pobrać każdy posiadacz sprzętu z systemem iOS. Nie trzeba już żadnych zaproszeń ani kluczy aktywacyjnych.

03.04.2018
8:22
Mobilna Fortnite dostępna dla wszystkich posiadaczy iOS
REKLAMA
REKLAMA

Zdecydowanie należę do obozu konkurencyjnego PUBG Mobile. Jestem pod gigantycznym wrażeniem grafiki, wielkości świata, jakości konwersji, bogactwa ustawień oraz dotykowego sterowania w przenośnym Battlegrounds. Ta gra to fenomen pokazujący, jak daleko rozwinęła się branża gier mobilnych i jak fenomenalne efekty można uzyskać tworząc tytuł na smartfony i tablety. Co do Fortnite… o wiele bardziej podoba mi się tryb PvE z zombie. Battle Royale wydaje się zbyt powierzchowne w porównaniu do PUBG.

 class="wp-image-149211"

Oczywiście nie dziwię się, że Fortnite ma tylu zwolenników. Twórcy tej gry są niesamowici.

Częstotliwość, z jaką Epic Games ulepsza Fortnite zasługuje na najwyższe uznanie. Deweloperzy stacjonarnego PUBG mogą się jedynie uczyć pod tym kątem. Do tego mobilne Fortnite jest niezwykle spójne ze swoim stacjonarnym odpowiednikiem - gry działają na tym samym silniku, a w przyszłości będą dzielić tę samą infrastrukturę. Cross-play pomiędzy PC, konsolami stacjonarnymi oraz urządzeniami przenośnymi wydaje się jedynie kwestią czasu.

PUBG to dobra i skomplikowana gra. Fortnite to świetnie wspierane, dynamicznie rozrastające się środowisko. Epic Games najpierw ordynarnie skopiował rozwiązania konkurencji, a następnie niemal podwoił liczbę trybów. Łącznie z epickimi starciami po 50 na 50 oraz 20/20/20/20/20. Niestety, tych na smartfonie wciąż jeszcze nie uświadczymy.

Mobilna odsłona jest bardzo miła dla oka. Do tego na iPhone 8 Plus działa rewelacyjnie (rozpalając przy tym obudowę urządzenia). Gra posiada ten sam rozbudowany system niszczenia oraz budowania co stacjonarna odsłona. Aplikacja jest jednak bardziej ociężała od PUBG Mobile, a do tego mniej łaskawa dla przypadkowego zablokowania ekranu. Od razu rozłącza wtedy z serwerem. Brakuje również personalizacji cyfrowych przycisków, jak ma to miejsce w przenośnej grze konkurencji.

 class="wp-image-149196"

Fortnite na Androida?

Na ten moment Epic Games opublikował wyłącznie darmową wersję gry dla urządzeń z systemem iOS. Odsłona na Androida jest w planach producenta, lecz nie stanowi priorytetu. Gra powinna pojawić się w Google Play w przeciągu „kilku kolejnych miesięcy“. Niestety, dokładna data wciąż nie jest znana. Na ten moment Fortnite: Battle Royale jest dostępna na PC, PS4, XONE oraz iOS.

REKLAMA

Zrzuty ekranu pochodzą z gry uruchomionej na iPhone 8 Plus

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA