REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Finał sprawy Gimpera. Po 8 latach youtuber został uniewinniony

Wczorajszy dzień był dla Gimpera z pewnością tym przełomowym. Youtuber poinformował bowiem swoich obserwatorów, że po niemal dekadzie doczekał się ostatecznego wyroku sądu, który uznał go za niewinnego zarzucanych mu czynów. Sprawa dotyczyła rzekomego nękania znanego vlogera Atora.

18.10.2023
10:10
Finał sprawy Gimpera. Po 8 latach youtuber został uniewinniony
REKLAMA

Wszystko zaczęło się od festiwalu Youcon, który miał miejsce w styczniu 2015 roku. Na wydarzeniu, gdzie fani mogli spotkać się i porozmawiać ze swoimi ulubionymi twórcami, odbywał się wówczas panel dyskusyjny, w którym wzięli udział m.in. Gimper i Ator. Podczas trwania rozmowy jeden z uczestników próbował zaznaczyć na nim swoją obecność, nie dając dojść do głosu innym. Doprowadziło to do tego, że chłopiec stał się nie tylko memem, ale również obiektem kpin w internecie. Nadano mu przezwisko "gruby z Youconu". Po tym wydarzeniu widzowie Gimpera mieli tworzyć przeróbki filmów z wizerunkiem chłopca, co spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem wspomnianego Atora. Skutek jego interwencji był jednak taki, że on sam stał zaczął doświadczać ataków ze strony youtubera i przypadkowych ludzi na ulicy. O pozwaniu Gimpera przez Atora, który miał być nękany w rzeczywistości i wirtualnym życiu, pisaliśmy już w 2022 roku, bo właśnie wtedy pod koniec września Tomasz Działowy został uniewinniony przez sąd po raz pierwszy. Teraz wiadomo już, że sprawa doczekała się finału.

REKLAMA

Gimper uniewinniony. Sprawa Tomasza Działowego doczekała się finału po 8 latach

"NIEWINNY" - zaczął swój wpis Gimper, podkreślając, że czekał dokładnie 8 lat, by w końcu usłyszeć to słowo. Youtuber przyznał, że jako nastolatek był przed kamerą kontrowersyjny i wulgarny, jednak odpokutował już za ten okres swojej twórczości, z który zresztą wcale nie jest obecnie dumny. Dodał, że już wielokrotnie za niego przepraszał, przekonując, że treści, które tworzy dzisiaj, reprezentują zgoła inny poziom. Poinformował również, że sąd apelacyjny podtrzymał wyrok z września 2022 roku:

28 września 2022 po raz pierwszy zostałem uznany za NIEWINNEGO w sprawie dot. rzekomego nękania Krzysztofa "Atora" Woźniaka. Dziś, 17 października 2023, sąd apelacyjny ten wyrok podtrzymał - tym samym ostatecznie zamykając temat. Cieszę się, że moje dobre imię zostało oczyszczone. Pomimo całego stresu i nerwów który mnie to kosztowało, nie żałuję tego czasu - wiele się nauczyłem i dużo zrozumiałem podczas samego procesu. Trwało to bardzo długo, bo aż 8 lat. Na sali sądowej od deski do deski oglądaliśmy dziesiątki filmów, o każdym dyskutując. Cieszę się, że sąd tak skrupulatnie do tego podszedł bo decyzja o mojej niewinności tym więcej dla mnie znaczy

- skomentował.

Gimper podziękował również swojemu adwokatowi, który od początku był zaangażowany w sprawę. Dodał, że obrońca wspomagał go nie tylko na sali sądowej, ale również w edukacji ludzi na YouTube na temat prawa przy regularnie omawianych sprawach. Działowy podkreślił, że wyrok jest prawomocny.

Oświadczenie Gimpera
REKLAMA

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Gimpera? Przeczytaj inne artykuły na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA