REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nowy pomysł na HBO Max tak spodobał się inwestorom, że aż akcje Warner Bros. spadły

Podczas wczorajszej konferencji Warner Bros. Discovery ogłosiło kilka planów na przyszłość. Jednym z nich jest "nowa" platforma - Max - która już wkrótce zastąpi HBO Max. Polityka koncernu wydaje się niektórym zaskakująca i zastanawiająca. Tak bardzo, że po prezentacji akcje WBD spadły o 6 proc.

13.04.2023
9:49
hbo max akcje spadek filmy warner bros
REKLAMA

W ostatnich miesiącach Warner Bros. Discovery zajmowało się przede wszystkim cięciem kosztów po fuzji i reorganizacją zarządzania, co - siłą rzeczy - wpłynęło na sytuację na giełdzie. Po głośnej konferencji, na której przedstawiono plany zmiany platformy streamingowej HBO Max w Max (co nie było żadnym zaskoczeniem, bowiem mówiło się o tym od miesięcy), akcje firmy spadły o prawie 6 proc. do 14,05. Oczywiście, był to dzień ogólnie spadkowy również dla konkurencji - tam jednak doszło do spadków na poziomie 2-3 proc.

Werdykt Wall Street w sprawie planów Warner Bros. Discovery jeszcze nie zapadł, ale natychmiastowa reakcja inwestorów wskazuje, że firma ma przed sobą jeszcze długą drogę do uporządkowania strategii rozwoju w dobie streamingowych wojen. Przypomnę, że pod koniec ubiegłego roku akcje przedsiębiorstwa spadły poniżej progu 10 dol., gdy firma zmagała się z restrukturyzacją i modyfikacją sposobu działania. Od stycznia oscylują w przedziale 14-16 dol.

REKLAMA

Czytaj także:

HBO Max: nowa platforma

Inna sprawa, że decyzje firmy nie są aż tak zaskakujące, jak mogłoby się wydawać. Celem rebrandingu i połączenia dwóch serwisów w jeden jest, rzecz jasna, uproszczenie dla odbiorcy. Fakt, że z nazwy wypadnie "HBO", motywowany jest chęcią budowy nowych skojarzeń. HBO w USA nie jest postrzegane jako telewizja dla wszystkich - to marka, typ jakościowy, ale często skierowany do bardzo konkretnego typu odbiorcy oraz obciążony ograniczeniem wiekowym. Max ma kojarzyć się z platformą dla każdego, by poprawić swoją pozycję w wyścigu z Netfliksem czy Disney+. Zdaniem włodarzy, dotychczasowa nazwa nazwa stała się blokadą wzrostu liczby subskrybentów.

REKLAMA
Max

Max w USA zaproponuje trzy pakiety w cenach 9,99 dol., 15,99 dol. i 19,99 dol. miesięcznie. Najdroższy z nich - Ultimate - będzie obsługiwał technologie 4K, HDR i Dolby Atmos dla wybranych treści oraz cztery osobne strumienie wideo z opcją pobrania offline do 100 wideo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA