REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Będą nowe "Igrzyska śmierci"! Jest konkretna data premiery

Suzanne Collins pracuje nad nową powieścią z uniwersum "Igrzysk śmierci", która ma zadebiutować na rynku wydawniczym wiosną przyszłego roku. Tymczasem wytwórnia Lionsgate prowadzi już rozmowy na temat adaptacji najnowszej książki - jest już nawet dokładna data premiery.

07.06.2024
11:27
igrzyska smierci nowa ksiazka film
REKLAMA

W 2020 r., czyli 10 lat po premierze książki "Kosogłos", 3. tomu z cyklu "Igrzyska śmierci", Suzanne Collins zaskoczyła fanów swoją najnowszą powieścią - "Ballada ptaków i węży". Filmowa adaptacja prequela w reżyserii Francisa Lawrence'a zadebiutowała dużych ekranach już 3 lata później i na nowo wzbudziła wśród fanów ekscytację.

REKLAMA

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", rozgrywa się przed wydarzeniami z poprzednich filmów podczas 10. Głodowych Igrzysk. Coriolanus Snow, 18-letni mieszkaniec Kapitolu, który próbuje przywrócić chwałę potężnemu niegdyś rodowi Snowów, zostaje mentorem Lucy Gray Baird. Życie dziewczyny z Dwunastego Dystryktu, jednej z trybutek na arenie Głodowych Igrzysk, jest uzależnione od decyzji Snowa, w którym coraz mocniej zaczyna budzić się współczucie wobec swojej podopiecznej.

Suzanne Collins pisze nowe "Igrzyska śmierci". Książka zostanie zaadaptowana pod film

Pod koniec maja Tom Blyth, odtwórca roli Coriolanusa Snowa w filmie "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", stwierdził, że w historii jego bohatera jest wiele wątków, które można by jeszcze rozwinąć. Aktor zadeklarował wówczas, że chętnie wróciłby do swojej roli. W związku z tym, że wszystkie produkcje z uniwersum "Igrzysk śmierci" oparte są o książki Suzanne Collins, pewnym było, że nikt nie podejmie się wyprodukowania autonomicznego filmu bez materiału źródłowego. Teraz wygląda jednak na to, że wszystko się wyjaśniło.

Zwiastun filmu "Ballada ptaków i węży"

Według doniesień The Hollywood Reporter, Suzanne Collins pisze kolejną książkę, która nosi tytuł "Sunrise on the Reaping" (w wolnym tłumaczeniu - "Wschód słońca podczas żniw"). Tymczasem okazało się, że Francis Lawrence, reżyser czterech ostatnich produkcji z uniwersum "Igrzysk", prowadzi już rozmowy na temat adaptacji powieści, która jeszcze nie powstała. Choć na ten moment nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat castingu ani fabuły, akcja "Sunrise on the Reaping" ma rozgrywać się na 24 lata przed wydarzeniami z oryginalnej serii filmów, podczas 50. Głodowych Igrzysk, zwanych również II Ćwierćwieczem Poskromienia:

II Ćwierćwiecze Poskromienia jest legendarne i odgrywa ważną rolę w historii igrzysk, aż do czasów Katniss Everdeen ćwierć wieku później. Podobnie jak fani na całym świecie, z niecierpliwością czekamy na ten ekscytujący powrót do Panem

- mówił Adam Fogelson, przewodniczący Lionsgate Motion Picture Group.

O "Igrzyskach śmierci" czytaj więcej w serwisie Spider's Web:

50. edycja Głodowych Igrzysk może być o tyle ciekawa, że zwyciężył je wówczas Haymitch Abernathy z Dystryktu 12. Fani z pewnością pamiętają, że 24 lata później mężczyzna został mentorem Katniss Everdenn i Peety Mellarka, bohaterów oryginalnej serii, w których wcielili się Jennifer Lawrence oraz Josh Hutcherson. Haymitcha zagrał natomiast Woody Harrelson.

Książka "Sunrise on the Reaping" autorstwa Suzanne Collins ma zadebiutować 18 marca 2025 r., natomiast planowana premiera jej filmowej adaptacji w reżyserii Francisa Lawrence'a ma odbyć się w listopadzie 2026 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA