REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Indiana Jones zmierza na Disney+. Dostaniemy nie tylko filmy z Harrisonem Fordem

W sam raz na maraton przed premierą "Artefaktu przeznaczenia" dotychczasowe cztery filmy z Indianą Jonesem znajdą sobie nowy dom. Niedługo trafią bowiem na Disney+, a wraz z nimi na platformie pojawi się prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników perypetii słynnego archeologa - seria produkcji telewizyjnych "Przygody młodego Indiany Jonesa".

17.05.2023
11:18
indiana jones disney premiera serial
REKLAMA

Dołącz do Disney+ i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

"Indiana Jones" to franczyza pod batutą Lucasfilm Ltd., które należy do Disneya. Dlaczego więc filmy z przygodami archeologa nie są dostępne na Disney+ (nie tylko u nas, ale ogólnie na świecie)? Wszystko przez umowę zawartą w 2013 roku pozostawiającą prawa do dystrybucji w rękach Paramountu. Tym samym "Poszukiwacze zaginionej arki", "Świątynia zagłady", "Ostatnia krucjata" i "Królestwo Kryształowej Czaszki" można znaleźć na Paramount+ (u nas SkyShowtime), ale niedługo produkcje pojawią się również na pierwszej wspomnianej platformie.

O zaktualizowaniu umowy dystrybucyjnej we wtorek 16 maja poinformowała szefowa Lucasfilm Ltd. Kathleen Kennedy. Zgodnie z jej słowami filmy pojawią się na około miesiąc przed premierą nadchodzącej piątej części przygód granego przez Harrisona Forda archeologa, która ma zadebiutować w kinach (również polskich) 30 czerwca. Będzie to więc idealna okazja, aby sobie je przypomnieć przed seansem "Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia". Nie jest to koniec dobrych wiadomości dla fanów kultowego bohatera.

Czytaj także:

REKLAMA

Filmy i serial z Indianą Jonesem zmierzają na Disney+

Wraz z czterema częściami "Indiany Jonesa" na Disney+ pojawią się "Przygody młodego Indiany Jonesa", czyli seria filmów telewizyjnych, która powstała w wyniku przemontowania serialu "Kroniki młodego Indiany Jonesa". W tytułowego bohatera w tym wypadku wciela się Sean Patrick Flanery, ale fabuła opiera się na tych samych zasadach, co w przypadku produkcji z Harrisonem Fordem.

Indiana Jones - Disney+ - premiera
REKLAMA

Cztery odsłony przygód "Indiany Jonesa" i "Przygody młodego Indiany Jonesa" trafią na Disney+ 31 maja. Wszystko wskazuje na to, że filmy z Harrisonem Fordem nie znikną z tej okazji ze SkyShowtime. Jak bowiem podaje The Hollywood Reporter, w Stanach Zjednoczonych mają pozostać dostępne również na Paramount+.

Próbowaliśmy potwierdzić dalsze losy "Indiany Jonesa" na SkyShowtime, kontaktując się z przedstawicielami platformy. Do momentu publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

Filmy z serii "Indiana Jones" obejrzycie na SkyShowtime, a od 31 maja również na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA