REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

J.K. Rowling się nie poddaje. Rusza z podcastem, w którym będzie bronić swoich "poglądów"

Opinia publiczna już od paru lat próbuje anulować J.K. Rowling. Autorki "Harry'ego Pottera" cancel culture się jednak nie ima. Pisarka wciąż pracuje i wygłasza swoje kontrowersyjne opinie na temat osób transseksualnych. Teraz będzie ich bronić w nowym podcaście. W zapowiedzi programu twierdzi, że została źle zrozumiana.

16.02.2023
12:43
jk rowling podcast kontrowersje
REKLAMA

Burza wokół J.K. Rowling trwa już od dłuższego czasu i nie zapowiada się, żeby miała się w najbliższym czasie skończyć. Odkąd tylko autorka wyraziła swoje zdanie na temat osób transseksualnych, opinia publiczna próbuje ją anulować. Od tamtej pory kolejne gwiazdy adaptacji "Harry'ego Pottera" regularnie albo się od niej odcinają, albo stają po jej stronie. Kontrowersje nie ustają, bo cancel culture pisarki nie dotyczy.

Ba! J.K. Rowling otwarcie mówi, że nie czuje się anulowana. Śmieje się z cancel culture, bo popularność wykreowanego przez nią świata nie maleje. Nawet jeśli ligi quidditcha zmieniają nazwę gry, bo nie chcą być kojarzone z jej transfobicznymi poglądami, odpowiadające za filmowe adaptacje "Harry'ego Pottera" Warner Bros. Discovery wciąż chce z nią pracować przy kolejnych projektach. I tak to się cały czas toczy, więc pisarka ciągle broni swoich poglądów. Teraz będzie to robiła w nowym podcaście.

REKLAMA

Czytaj także:

Nowy podcast z J.K. Rowling

Zgodnie z oficjalnym opisem, "The Witch Trials of J.K. Rowling" ma być dokumentem, który bada "największy spór naszych czasów, poprzez życie i karierę najpopularniejszej pisarki na świecie". W udostępnionym przez The Free Press trailerze możemy usłyszeć, jak sama zainteresowana mówi:

Nigdy nie chciałam nikogo zdenerwować. Jednakże nie jest mi źle z tym że zostałam zrzucona z piedestału. W ostatnich latach, szczególnie w mediach społecznościowych, najbardziej fascynuje mnie, że [fani mówią]: "zrujnowałaś swoje dziedzictwo. Mogłaś być już zawsze uwielbiana, ale wolałaś to powiedzieć". I ja wtedy myślę: "bardziej mnie nie zrozumieć się nie dało".

Jak wynika z kontekstu, nie chodzi o niezrozumienie intencji autorki w kontrowersyjnych wypowiedziach, tylko o pomyłkę fanów, którzy kiedyś ją podziwiali, a po niesławnych tweetach zaczęli ją atakować.

Gospodynią "The Witch Trials of J.K. Rowling" jest Megan Phelps-Roper - była członkini Kościoła Baptystów Westboro (prawdopodobnie najgłośniejszej i najbardziej obnoszącej się ze swoimi poglądami grupy nienawiści w Stanach Zjednoczonych). W 2012 roku odeszła ona z organizacji religijnych ekstremistów i napisała książkę o swoich doświadczeniach "Unfollow".

REKLAMA
The Witch Trials of J.K. Rowling - podcast

W podcaście pojawią się nie tylko rozmowy między Megan Phelps-Roper i J.K. Rowling, ale też wypowiedzi fanów i krytyków autorki, dziennikarzy, historyków i medyków. "The Witch Trials of J.K. Rowling" zadebiutuje na Spotify, Apple Podcasts i innych platformach już 21 lutego. Wtedy pojawią się dwa pierwsze odcinki. Łącznie ma ich być siedem, a premiery kolejnych będą odbywać się w tygodniowych odstępach.

Zdj. główne: screen z YouTube: J.K. Rowling and Stephen Fry, on Fantastic Beasts: A Natural History (BBC One, February 27th 2022)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA