REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kim są Modelki? Ich kawałek "Chyba że z Tobą" znasz z TikToka

"Nie lubię melanży, chyba że z tobą, nie palę, chyba że z tobą" - ten fragment kawałka przewija się na TikToku już od jakiegoś czasu, a użytkownicy platformy masowo nagrywają do tego dźwięku. "Chyba że z tobą", bo tak brzmi tytuł viralowej piosenki, odnosi gigantyczne sukcesy również na YouTubie, gdzie przekroczył barierę 7,5 mln wyświetleń w zaledwie 2 tygodnie. Autorkami utworu są Modelki, nowy girlsband, który powoli zaczyna podbijać rapową scenę muzyczną.

24.04.2024
16:11
modelki kim sa chyba ze z toba
REKLAMA

Mimo że pogoda za oknem nie sprzyja, słuchacze powoli nastrajają się do nadchodzącego lata. Niezbędna jest tu oczywiście muzyka i tzw. letniaki, czyli utwory idealne na wakacyjny okres. Popularnością cieszą się obecnie rapowe kawałki, a jeden z nich pobił nawet ostatnio rekord - "California" autorstwa White'a 2115 przekroczył próg 100 mln odtworzeń na Spotify, stając się pierwszym polskim utworem na platformie, który tego dokonał.

REKLAMA

Do pobijania rekordów zbliża się także piosenka "Chyba że z tobą" autorstwa Modelek. Tytuł być może nic wam nie mówi, podobnie jak jego wykonawczynie, ale jestem w stanie się założyć, że gdzieś już z pewnością go słyszeliście - jest obecnie chyba jednym z najgorętszych kawałków, który podbija nie tylko TikToka, ale również YouTube'a.

Kim są Modelki? To autorki viralowego kawałka "Chyba że z tobą"

Modelki to polski girlsband, który powstał z inicjatywy duetu znanego z hitu "Diss Na Budziki" - Antony'ego Esci i Vłodarskiego. Członkiniami grupy Modelki są Agnieszka Nowakowska, wokalistka i finalistka "The Voice Kids", oraz Ula Kowalska, zwyciężczyni programu "Mali Giganci", która również jest inicjatorką nowego projektu. W lutym 2023 r. do Modelek dołączyła Zuzanna Fijak, lekkoatletka i początkująca raperka na YouTubie i TikToku.

"Modelki", czyli debiutancki kawałek grupy, ukazał się 20 lipca 2023 r. i zebrał nieco ponad 870 tys. wyświetleń. Pod koniec sierpnia 2023 r. można było usłyszeć drugi utwór, "Billboard Drop", który nie powtórzył jednak sukcesu poprzednika - na YouTubie zebrał on zaledwie 363 tys. odsłon. Z kolei "Industry Plant (skit)", który zadebiutował we wrześniu 2023 r., nie przekroczył nawet 60 tys. wyświetleń. Sukces przyszedł wraz z kawałkiem "On Me" - utwór wpadł do serwisu Spotify pod koniec minionego roku i został odtworzony ponad 1 mln razy. Nikt jednak nie spodziewał się, że kolejna piosenka Modelek okaże się być strzałem w dziesiątkę.

Modelki - "Chyba że z Tobą"

"Chyba że z Tobą" pojawił się w serwisie Spotify 4 kwietnia, natomiast teledysk zadebiutował na YouTubie następnego dnia i stał się hitem - w 2 tygodnie od premiery został odtworzony już 7,6 mln razy. Wypromował go m.in. TikTok - do dźwięku powstało już ponad 50 tys. nagrań, a liczba wciąż rośnie. I choć Modelki na platformie obserwuje dopiero ponad 46 tys. użytkowników, grupa zebrała już 1 mln polubień. Wygląda na to, że dziewczyny rozwijają się coraz prężniej, a kawałek "Chyba że z Tobą" może okazać się ich przepustką do branży muzycznej i rapowej sceny.

REKLAMA

O rapie przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA