REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Konferencja Microsoftu

Konferencja Microsoftu nie pokazała praktycznie nic nowego. Niestety, największymi hitami były chyba trailery kilku killerów. Dlatego właśnie skupimy się na grach, na niczym więcej. No, może mógłbym wspomnieć o na przykład Rock Band, czy o X360 pomalowanym w barwy Halo 3 - ale są to newsy raczej mało ważne. Liczą się trailery :). Filmy nie są jakoś uporządkowane, kolejność czysto losowa.

11.03.2010
15:13
Rozrywka Blog
REKLAMA

Wszystko zaczęło się od występu kilku ważnych person z MS. O dziwo, nie gadali oni o rozwoju gier (zbytnio), tylko po prostu... włączyli Rock Band. Tak, ta nowa gra ma wiele do czynienia z marką MS. O dziwo, szło im nie najgorzej - a to oznacza, ze musieli trenować wcześniej ;). Potem po kolei wchodziło kilku producentów i prezentowało swoje dzieła, to wszystko. Od czasu do czasu kilka osób opowiadało o branży, o swoich nowych dziełach. .. Aha, Cliffy. B zapowiedział Gears of War na PC. News warty podkreślenia. Nie będę zbytnio opowiadał, bo nie ma o czym. Jeden trailer mówi więcej, niż tysiąc słów :).

REKLAMA

Resident Evil 5:

Gra jest w bardzo wczesnej fazie produkcji, więc i twórcy nie pokazują zbyt wiele. Ale nawet i z tak krótkiego trailera fan Residentów coś wywnioskuje. Po pierwsze, developerzy znów zmieniają miejsce akcji. Tym razem zawitamy do tajemniczej Afryki, by zasmakować nowej wersji wirusa. A może inaczej - starej wersji, bo możliwe, iż gra będzie prequelem. Tak czy inaczej, zapowiada się ciekawie, BARDZO ciekawie... Niestety, twórcy na temat gry powiedzieli bardzo niewiele. Tak dokładnie - nic. Więc trailer pozostaje jedynym źródłem informacji.

PGR 4:

PGR nie jest symulacją polskiego rolnika, acz bardzo efektowną grą wyścigową. Od zawsze seria towarzyszyła konsolom MS, tak też jest i teraz. PGR 4 będzie exlusivem dla X360, podobnie jak jej poprzedniczki. Fani Sony pewnie wiele by dali za taką grę :). Nowa część też zapowiada się świetnie. Choć trailer akurat taki sobie. Pokazuje tylko jak wyglądają efekty pogodowe, ludziom nie przeglądającym newsów uświadamia też, że w grze będą motory.

Viva Pinata: Party Animals

Cóż mogę powiedzieć, kolejny klon Mario Party. Ponad 50 minigier, mimo wszystko fajnie, że coś takiego powstaje na X360. Choć raczej dla młodszych graczy. I muszę przyznać, że trailer ciekawie zrobiony. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. To zapoczątkowałoby manię na tworzenie gier na Xboksa 360, co wyszłoby konsoli na dobre. Ostatnio zdecydowanie za wiele gier jest z oznaczeniem "Mature", wiele osób postrzega to jako wadę konsoli MS.

Rock Band:

Kolejna świetnie zapowiadająca się gra. Połączenie zasad kilku gier w jedno, wrzucenie trzech gadżetów do jednego opakowania i opychanie to za cholernie wysoką cenę to recepta na sukces? Według twórców Rock Band - tak. Ja też tak uważam, bo to co mogliśmy zobaczyć na targach wygląda na naprawdę dobrą zabawę. Oby tylko nieźle się sprzedało. I przydałoby się wiele naprawdę ciekawych kawałków w soundtracku.

Call of Duty 4:

Naprawdę długi wycinek z gry, bardzo ciekawy trailer. Ale kiedy kumpel oglądał go live o piątej nad ranem było troszkę gorzej, prawie zasnął :). Swoją drogą - razem siedzieliśmy na komunikatorze i komentowaliśmy wszystkie trailery, naprawdę fajnie się siedziało. Trzeba przyznać, że powstaje naprawdę świetna gra. Ale twórcy obiecywali całkowite zerwanie ze skryptami, a jakoś w tej misji ciągle jesteśmy prowadzeni za rączkę... Miejmy nadzieję, że to tylko wina tutoriala. Bo wygląda mi to troszkę na pierwszą misję gry. Zwłaszcza napis "15 years ago".

Mass Effect:

Tak, tak - Mass Effect też był. Trailer taki sobie, ale da się zauważyć jeden, bardzo ciekawy detal. Otóż interfejs, styl rozgrywki i ogólnie większość gry przypomina... KotOR! Bardzo dobrze, cieszę się z takiego postępowania - w końcu Knights of the Old Republic było bardzo dobrą grą. Muzyka w tle bardzo kinowa, mam nadzieję, iż przez całą grę tak będzie, nie tylko w przypadku intro czy innych filmów.

Assassin Creed:

Ogólnie zapowiada się naprawdę świetna gra, choć film z rozgrywki ujawnia kilka wad gry. Po pierwsze, w pewnym momencie ciało zastyga w powietrzu - niby zwykły bug, ale to może przeszkadzać [Czepiasz się ;) - Volt.]. Poza tym na samym początku bohater zeskakuje z kilkudziesięciu metrowej wieży idealnie do wozu z sianem, po czym nic mu się nie dzieje. Nie żebym był jakimś fanem realizmu, ale rozwiązanie troszkę bzdurne [Dobrze, że w sianie nie przemycano broni ostrej... - Volt.].

REKLAMA

To wszystkie trailery, jakie chciałem Wam zaprezentować. Konferencja była bardzo ciekawa, choć niestety newsów było strasznie mało... Aha, prawie bym zapomniał. Dla niektórych najlepsze video konferencji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA