REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Krucjata 2" niedługo na TVP. Widzowie pokochali serial dopiero na Netfliksie

Polski serial kryminalny "Krucjata" dostał drugie życie za sprawą Netfliksa - wyprodukowany przez Telewizję Polską tytuł, który trafił do serwisu w maju, stał się hitem. Okazało się, że TVP nie powiedziała w kwestii "Krucjaty" ostatniego słowa - niebawem na ekranach ukaże się 2. sezon produkcji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Co o nim wiemy?

25.06.2024
16:01
krucjata sezon 2 tvp netflix
REKLAMA

Serial "Krucjata" zadebiutował 21 listopada 2022 r. w TVP VOD. Za jego reżyserię odpowiada Łukasz Ostalski, natomiast autorem scenariusza jest Wojciech Tomczyk. Produkcja kryminalna śledzi losy komisarza Jana "Mandżaro" Góry, a także jego współpracowników w wydziale zabójstw i terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Fabuła skupia się na serii porwań i zabójstw wpływowych ludzi i znanych osobistości z pierwszych stron gazet - dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, polityka oraz bankiera. Choć każdy z 13 odcinków porusza nową zagadkę i jej rozwiązanie, błyskawicznie okazuje się, że tragiczne wydarzenia łączą się w jedną całość.

REKLAMA

Krucjata 2: kiedy 2. sezon na Netflix?

Kilka miesięcy po premierze serialu w TVP "Krucjata" trafiła do serwisu Netflix i to właśnie tam zainteresowała się nią większa liczba widzów. Po debiucie polskiej produkcji spekulowaliśmy, czy twórcy zdecydują się nakręcić 2. sezon i doszliśmy do wniosku, że zakończenie wskazuje na to, iż nie jest to wykluczone.

Jakiś czas temu nieoczekiwanie pojawiła się informacja, że TVP zakończyła zdjęcia do 2. sezonu "Krucjaty", a cegiełkę do powstania kontynuacji dołożyli zapewne także widzowie, którzy entuzjastycznie podeszli do poprzedniego sezonu. Choć ze spotów Telewizji Polskiej można dowiedzieć się, że emisja nastąpi już niebawem, to najnowszą odsłonę krucjaty zobaczymy prawdopodobnie najpierw w telewizji i TVP VOD, a być może dopiero później na Netfliksie.

"Krucjata"

Krucjata 2: o czym będzie 2. sezon?

Jak wynika z ustaleń portalu Wirtualne Media, fabuła 2. sezonu "Krucjaty" będzie kręciła się wokół narkomanii, a rozpocznie ją brutalne morderstwo ochroniarza jednego z supermarketów. W trakcie śledztwa policja odkryje na miejscu kilkanaście kilogramów kokainy i szybko okaże się, że nie chodzi jedynie o porachunku gangów narkotyków. W sprawę zaangażowany zostanie komisarz Ludwik "Luizjana" Bończyk, a także Bronek, młody śledczy przeniesiony z wydziału narkotyków, który w zwalczaniu narkobiznesu widzi głębszy życiowy sens.

O polskich serialach kryminalnych czytaj w Spider's Web:

Krucjata 2: obsada

Wygląda na to, że do oryginalnej obsady dołączą również nowi aktorzy. W Luizjanę ponownie wcieli się Tomasz Schuchardt, a Bronka zagra Sebastian Dela ("#BringBackAlice", "Emigracja XD"). Obok nich pojawią się także Zofia Jastrzębska ("Kolory zła: Czerwień", "Infamia"), która została obsadzona w roli Martyny, ukochanej Bronka, a także Marta Stalmierska ("Johnny", "Wyrwa"), jedna z policjantek. W pozostałych rolach zobaczymy również Mirosława Haniszewskiego ("Behawiorysta"), Paulinę Gałązkę ("Warszawianka") i Monikę Pikułę ("O psie, który jeździł koleją"). Nie wiadomo natomiast, czy do serialu wróci komisarz Jan "Mandżaro" Góra grany przez Juliana Świeżewskiego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA