REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Lanthimos nakręci nowy film z Emmą Stone. Niedługo ruszają zdjęcia

Yorgos Lanthimos zdecydowanie uwielbia pracować z Emmą Stone. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy cieszyć swoje oczy „Biednymi istotami”, a sieć już obiegła informacja, że aktorka pojawi się także w innym dziele słynnego reżysera. Stone wystąpi w filmie „Bugonia”, do którego zdjęcia ruszają jeszcze w tym roku.

20.05.2024
16:01
Lanthimos, nowy film, Emma Stone, start zdjęć 2024, Bugonia
REKLAMA

Yorgos Lanthimos potwierdził tę informację dziennikarzowi z Collidera podczas promocji swojej najnowszej produkcji – „Kinds of Kindness” na Festiwalu Filmowym w Cannes. Wspomniał również, że umowa z Focus Features jest już podpisana, a dystrybucją międzynarodową „Bugonii” (z wyłączeniem Korei) zajmie się Universal Pictures. Ten tytuł po raz kolejny będzie efektem współpracy reżysera z jego muzą, Emmą Stone. Do obsady dołączy także Jesse Plemons który działał z Lanthimosem przy okazji „Kinds of Kindness”. Scenariusz do filmu „Bugonia” stworzył Will Tracy. Fabuła ma koncentrować się na dwóch młodych mężczyznach z obsesją na punkcie spisków, którzy to porywają dyrektora generalnego dużej firmy, wierząc, że jest kosmitą zamierzającym zniszczyć Ziemię. Czy będzie to kolejne bardzo udane dzieło znanego reżysera? Prawdopodobieństwo jest dość duże, gdyż ostatnim razem rola w filmie „Biedne istotny” zagwarantowała Emmie Stone Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Oczekiwania są więc z pewnością spore i trzeba im sprostać.

REKLAMA

Yorgos Lanthimos nakręci film Bugonia z Emmą Stone. Niedługo ruszają zdjęcia

Zdjęcia do filmu „Bugonia” mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a dokładniej w lipcu 2024. Peter Kujawski, prezes Focus Features, skomentował współpracę z reżyserem. Twierdzi on, że Yorgos Lanthimos to „filmowy wizjoner o wyjątkowym stylu”. Podkreślił, że niesamowicie cieszy się z powodu tej współpracy. Uważa również, iż fabuła nadchodzącej produkcji jest zarówno mroczna, jak i w pewien sposób zabawna. Producenci Ed Guiney i Andrew Lowe z Element Pictures, którzy już wcześniej pracowali z Lanthimosem, również wyrazili entuzjazm z powodu ponownego spotkania z reżyserem. Twierdzą oni, że wszyscy członkowie ekipy są niezwykle utalentowani, więc pokładają w filmie bardzo duże nadzieje. Z kolei Jerry Kyoungboum Ko z CJ ENM podkreślił intrygujące pochodzenie historii przedstawionej w „Bugonii”, opartej na południowokoreańskiej komedii sci-fi, „Save the Green Planet” z 2003 roku. Zaznaczył, że jest to opowieść ciekawa i ogromnie cieszy się, że będzie mógł ją w końcu zaprezentować. Również wspomniał o tym, jak dobrze pracuje się z tak utalentowanym zespołem. Twierdzi, że unikalny styl Yorgosa wniesie świeżą perspektywę do narracji.

Zwiastun filmu Kinds of Kindness z Emmą Stone
REKLAMA

Więcej o Emmie Stone czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA