REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Maciej Kujawski. Był głosem Kubusia Puchatka

Nie żyje Maciej Kujawski, który był aktorem warszawskiego Teatru Kwadrat, grał też w "Na Wspólnej" oraz był głosem Kubusia Puchatka. O śmierci aktora poinformował Teatr Kwadrat.

25.05.2023
13:31
Maciej Kujawski nie żyje
REKLAMA

Maciej Kujawski nie żyje. Informację o śmierci aktora podał warszawski Teatr Kwadrat, z którym aktor był związany. teatr opublikował komunikat w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Nie żyje Maciej Kujawski. Przez wiele lat dubbingował Kubusia Puchatka.

Kujawski zmarł w nocy z 24 na 25 maja. Aktor miał 70 lat. Na razie przyczyna jego śmierci nie jest znana.

Z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku - Maciej Kujawski - czytamy.

Maciej Kujawski przez wiele lat zajmował się dubbingiem

Maciej Kujawski był absolwentem XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Warszawie. W 1978 roku ukończył studia na PWST w Warszawie. W latach 1979–1986 występował w Teatrze na Woli. Od 1986 roku był aktorem warszawskiego Teatru Kwadrat. Kujawski grał w teatrze, serialach, m.in. "Klanie", "Na Wspólnej" czy "Lokatorach" oraz zajmował się dubbingiem. To właśnie on przez długi czas użyczał głosu Kubusiowi Puchatkowi po śmierci Jana Kociniaka. Kujawski zabrał się za lekturę "Kubusia Puchatka" i filmy z jego udziałem dość późno, gdy miał już dwadzieścia lat. 

REKLAMA

Długo mi się wydawało, że to jest dla małych dzieci. Co innego Tomek Sawyer, Huck Finn. To byli bohaterowie mojej młodości. „Puchatka” wziąłem do ręki, kiedy miałem już ze dwadzieścia lat. I okazało się, że może i on jest dla dzieci, ale w takim razie dla mnie też. I dziś na Kubusia nie dam złego słowa powiedzieć, bo to jest fajny gość. Każdy powinien od czasu do czasu tę książkę przeczytać. Po co? No żeby znaleźć coś w sobie, kawałek tego dziecka, tego świata, w którym wszystko jest inaczej niż u nas. Nie zapominać o tym

mówił Maciej Kujawski w rozmowie z Newsweekiem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA