REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Mata dotrzymał pierwszej "obietnicy wyborczej"

W lipcu 2022 roku, podczas szeroko komentowanego wystąpienia, w którym zapowiedział start w wyborach prezydenckich w 2040 roku, raper Mata złożył kilka obietnic. Jedną z nich było wsparcie Monaru kwotą w wysokości 420 tys. zł - ośrodek potwierdził, że muzyk dotrzymał słowa.

28.03.2023
9:48
mata monar 420 stowarzyszenie ośrodek uzależnień
REKLAMA

W specyficznym wideo Mata zwrócił się do obywateli Polski, zapowiadając start w wyborach prezydenckich w 2040 roku. Fani rapera nie byli pewni, czy to jakiś specyficzny performance, czy prawdziwe ogłoszenie - faktem jest jednak, że Michał Matczak złożył wówczas kilka dużych obietnic. Niektórzy wątpili w to, że rzeczywiście zamierza się z nich wywiązać. Trzeba mu jednak oddać to, że krok po kroku robi swoje.

REKLAMA

Zrozumiałem, że jedyną drogą do zmiany w niesprawiedliwym prawie nie jest idealizacja hehe ziółka, tylko długofalowe uświadamianie społeczeństwa. Dlatego będę działał dalej z fundacją 420 i dlatego przeznaczam drugie 420 tys. zł na organizację MONAR, która jako jedna z niewielu organizacji w Polsce zajmuje się profilaktyką i leczeniem uzależnień

- mówił Matczak.

Mata przeznaczył 420 tyś. na Monar

Mata na prezydenta

O słowności Maty poinformował Monar na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku. Artysta wsparł Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie - złożył wizytę pacjentom oraz osobiście zainaugurował otwarcie nowoczesnej siłowni, którą sfinansował. Co ciekawe, oprócz sfinansowania remontu i wyposażenia miejsca treningów, artysta stworzy z Monarem edukacyjny projekt.

Oprócz rapera i jego ekipy, do zespołu kreatywno-merytorycznego, koordynowanego przez Panią od Narkotyków (Marię Banaszak), dołączyli specjaliści psychoterapii uzależnień: Natalia Czapla, Agnieszka Grzelka, Katarzyna Lewandowska i Adam Nyk.

Czytaj także:

Raper wziął też udział we wspólnym treningu - chciał w ten sposób pokazać, że zdrowy tryb życia może być dobrym sposobem na walkę z uzależnieniami. Warto pamiętać, że nie jest to pierwsza akcja społeczna i charytatywna, którą Młody Matczak zainicjował. W przeszłości organizował już wydarzenia, z których dochód przekazywał na rzecz potrzebujących.

Pamiętacie lipcową deklarację Michała Matczaka „Maty", który zobowiązał się do wsparcia Stowarzyszenia Monar? Śpieszymy donieść, że słowo ciałem się stało.

Ruszyły prace nad naszym wspólnym projektem edukacyjno-profilaktycznym! Oprócz Maty i jego ekipy, do zespołu kreatywno-merytorycznego, koordynowanego przez Marię Banaszak, dołączyli specjaliści psychoterapii uzależnień: Natalia Czapla, Agnieszka Grzelka, Katarzyna Lewandowska i Adam Nyk.

Pierwszy dzień wiosny był idealną okazją do inauguracji projektu. Wystartowaliśmy tam, gdzie wszystko się zaczęło – w pierwszym Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Monar w Głoskowie - Monar Głosków, w którym Mata sfinansował przeprowadzenie generalnego remontu i zakupił kompletne wyposażenie nowoczesnej siłowni dla pacjentów!

To właśnie tam, w ramach akcji promowania zdrowego trybu życia, odbył się pierwszy w historii wspólny trening, do którego Michał dołączył wraz ze swoim trenerem personalnym „Włodarem". Wszystko odbyło się pod okiem Michała Lachowicza (@michal.lachowicz.39), który wycisnął z nas ostatnie poty.

Była moc!

Ciąg dalszy nastąpi. Watch this space.

- czytamy na stronie Monaru.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA