REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Polski thriller króluje na Netfliksie. Nawet „Kogel Mogel 5” nie dał mu rady

Platforma Netflix została ostatnio opanowana przez polskie produkcje. Na pierwszym miejscu w rankingu najchętniej oglądanych tytułów znajduje się thriller polityczny – „Polowanie” z 2023 roku. Tuż pod nim zobaczyć można niesławny tytuł „Dziewczyna influencera”. Z kolei pozycja trzecia przypadła kontynuacji kultowej serii, a mianowicie filmowi „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”. Zrobiło się nieco tłoczno, prawda? Jednak to właśnie „Polowanie” skradło serca polskich widzów w największym stopniu. O czym jest aktualny hit Netfliksa?

06.05.2024
13:07
Film Polowanie, polski thriller, hit Netflix, o czym jest
REKLAMA

„Polowanie” to thriller polityczny w reżyserii Pawła Chmielewskiego. Swojej kinowej premiery doczekał się 10 listopada 2023 roku, a teraz można go obejrzeć w serwisie Netflix. Poruszaną przez niego tematyką jest niszczenie jednostki przez panujący system. Nie od dziś wiadomo, że filmowi twórcy uwielbiają politykę, choć jest to obszar niezwykle dla nich niewygodny. Nigdy do końca nie wiadomo, jak widzowie odbiorą konkretne przedstawienie tego aspektu lub zwyczajnie samą na to wizję. W szczególności, gdy dany tytuł jest w całości oparty na prawdziwych wydarzeniach, a tak też jest w przypadku produkcji „Polowanie”. Chodzi w tym miejscu o historię Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina. Przynajmniej tak twierdzi sam zainteresowany. Wielokrotnie wspominał o tym m.in. za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Z kolei reżyser, Paweł Chmielewski, zaznaczał przede wszystkim, że tytuł „Polowanie” ma zachęcić swoich odbiorców do tego, by bacznie przyglądali się temu, co robią samorządy w ich miastach, gminach czy powiatach. Podkreślał, że mają one realny wpływ na nasze życie codzienne, więc nie możemy być wobec ich działań bierni.

REKLAMA

Polowanie podbija Netfliska. O czym jest polski thriller polityczny?

Film „Polowanie” opowiada historię Michała Króla (Michał Czernecki), który w bardzo bolesny sposób przekonuje się o tym, że każde miasteczko ma swoje mroczne tajemnice. Mężczyzna jest przedsiębiorcą, ale jego ambicje sięgają dalej. Dość szybko zostaje burmistrzem, co oznacza, że trafia w sam środek niezwykle złożonego układu. Michał od początku czuje, że ten będzie chciał go zniszczyć. Od teraz jego towarzyszami w codziennym funkcjonowaniu są skorumpowani urzędnicy, oszustwa finansowe oraz medialne manipulacje. Nowy burmistrz musi regularnie odpierać ataki wszystkich osób, którym zaszedł za skórę. To jednak nie może trwać wiecznie, gdyż wiąże się z tym obawa o życie własne oraz najbliższej rodziny. Mężczyzna mimo wszystko nie chce się poddać. Jest wierny swoim ideałom i wciąż działa dla dobra społeczności. Za tego typu działania przyjdzie mu zapłacić bardzo wysoką cenę.

Zwiastun filmu Polowanie, dostępnego na platformie Netflix

Film „Polowanie” można obejrzeć na platformie Netflix.

REKLAMA

Więcej o polskich filmach czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA