REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Gwiazda "Teorii wielkiego podrywu" odnosi się do skandalu. Twierdzi, że nie tylko Nickelodeon miał mroczną stronę

Mayim Bialik, odtwórczyni roli Amy w sitcomie "Teoria wielkiego podrywu", wypowiedziała się na temat niedawnej afery w związku ze stacją Nickelodeon. Stwierdziła, że niestosowne zachowania wobec dzieci, które ujawnił serial "Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV" miały miejsce nie tylko w stacji Nickelodeon: "Były rzeczy, z których wszyscy uważaliśmy, że można nawet żartować, a teraz bylibyśmy upokorzeni".

17.04.2024
13:02
quiet on set maymi bialik wywiad
REKLAMA

Jakiś czas temu w serwisie HBO Max zadebiutował serial "Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV", który obnażył Dana Schneidera, producenta, scenarzystę oraz reżysera programów emitowanych na kanale Nickelodeon, takich jak "iCarly", "Zoey 101", "Szał na Amandę" czy "Sam & Cat". Na temat jego niestosowanych zachowań wobec dzieci na planie wypowiadały się m.in. scenarzystki, które twierdziły, że doświadczyły z jego strony dyskryminacji ze względu na płeć i miały brać udział w dwuznacznych i nieprzyzwoitych zadaniach.

W zeszłym roku zadebiutowała także książka "Cieszę się, że moja mama umarła" autorstwa Jennette McCurdy. Dziewczyna jako nastolatka pojawiła się w programie "iCarly", gdzie zagrała wraz z Mirandą Cosgrove. McCurdy wspomina w autobiografii o krępujących sesjach zdjęciowych w bikini i pierwszym pocałunku na planie. Dana Schneidera nazywa zaś "Twórcą" i wypowiada się o nim następująco:

REKLAMA

Odnoszę wrażenie, że Twórca ma dwa oblicza. Jedno z nich jest wspaniałomyślne i przesadnie pochlebne. Twórca umie sprawić, że czujesz się najważniejszy na świecie. (...) Drugie oblicze jest złośliwe, apodyktyczne i przerażające. Twórca potrafi cię zniszczyć i zmieszać z błotem. Widziałam, jak to robi, kiedy wyrzucił sześciolatka, który pomylił tekst na próbie. (...) Widziałam na własne oczy, jak doprowadza ludzi do łez inwektywami oraz poniżaniem - wyzywa ich od kretynów, debili, oferm, przygłupów i tchórzy. Twórca umie sprawić, że czujesz się jak śmieć.

Mayim Bialik twierdzi, że niestosowne zachowania wobec dziecięcych aktorów miały miejsce nie tylko na planie Nickelodeon

Okazuje się, że nie tylko na planie stacji Nickelodeon dochodziło do niestosownych zachowań wobec małoletnich aktorów, o czym opowiedziała Mayim Bialik, odtwórczyni roli Amy w sitcomie "Teoria wielkiego podrywu":

Krytykowanie kobiet w pokoju scenarzystów było - przepraszam - brane pod uwagę. Nienawidzę tego mówić, ale to jest uważane za coś normalnego. Nie wierzę, że coś takiego mogło wydarzyć się w naszym pokoju scenarzystów, choć były rzeczy, z których wszyscy uważaliśmy, że można nawet żartować, a teraz bylibyśmy upokorzeni

- stwierdziła.
Zwiastun serialu "Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV"

Wtórowała jej obecnie 46-letnia Jenna von Oy, była aktorka dziecięca, która zauważyła, że to, co działo się w Nickelodeon za czasów Dana Schneidera, nie różniło się zbytnio od rzeczy, które słyszała za swoich młodzieńczych czasów. Z kolei Christy Carslon, gwiazda serialu "Świat nonsensów u Stevensów" przyznała, że nie jest w stanie obejrzeć produkcji "Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV" ze względu na jej mocny przekaz.

Obserwujesz, jak wyglądała cała kultura. Oczywiście, że mnie to poruszyło, ale przypomniało mi to również, jak daleko musieliśmy przejść, aby dotrzeć do miejsca, w którym ludzie tacy jak Christy mogą występować w roli obrońców - wiemy, co ma na myśli, kiedy mówi, że na planie liczy się zdrowie psychiczne dzieci i są rzeczy. Dla pewnych rzeczy nie ma usprawiedliwienia

- dodała Bialik.

Serial "Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV" jest dostępny w serwisie HBO Max. Kliknij tutaj, by go obejrzeć.

REKLAMA

O produkcjach HBO Max przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA