REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

SkyShowtime: lista obsługiwanych urządzeń. Serwis ma dla was niespodziankę

SkyShowtime jest już dostępny w Polsce. Na jakich urządzeniach można z niego skorzystać? Mamy listę obsługiwanych sprzętów i platform Smart TV. Nie zabrakło jednej miłej niespodzianki.

14.02.2023
14:16
skyshowtime-lista-urzadzen-smart-tv-aplikacja-android-iphone
REKLAMA

Usług wideo na żądanie w Polsce działa już mnóstwo. Od dawna możemy korzystać z takich platform jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+ i Apple TV+, a do tego dochodzi właśnie kolejna w postaci SkyShowtime. Serwis ma naprawdę niezłą bazę treści, a do tego został całkiem rozsądnie wyceniony na 24,99 zł miesięcznie (a pierwsi abonenci będą płacić jedynie 12,49 zł co miesiąc).

Czytaj też: 

REKLAMA


Sukces serwisów wideo na żądanie zależy jednak nie tylko od zawartości biblioteki filmów i seriali oraz ceny, ale również od tego, czy użytkownicy mogą w ogóle z niego skorzystać na posiadanych przez siebie urządzeniach, czy też nie. Jak to wygląda w przypadku SkyShowtime? Sprawdzamy, na jakich platformach można znaleźć aplikacje do obsługi najnowszej usługi VOD w Polsce.

Aplikacja SkyShowtime na Androida, iPhone’a i iPada

Tak jak można się było spodziewać, serwis będzie dostępny na smartfonach i tabletach za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Tę można pobierać ze sklepów z aplikacjami Google Play (Android) oraz App Store (iPhone, iPad).

Co przy tym istotne, nowy serwis VOD w Polsce integruje się z usługą Apple TV, dzięki czemu w aplikacji TV na iPhone'y i iPady można korzystać ze wspólnej biblioteki dla usług iTunes Store, Apple TV+, HBO Max, Disney+ oraz SkyShowtime i jednej listy „Oglądaj dalej”.

SkyShowtime w przeglądarce

Posiadacze komputerów osobistych mogą skorzystać z aplikacji SkyShowtime za pośrednictwem webaplikacji dostępnej w witrynie internetowej. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.skyshowtime.com.

SkyShowtime w Polsce jest już dostępny

Aplikacja SkyShowtime na telewizory

SkyShowtime będzie dostępne nie tylko na sprzętach mobilnych i komputerach, ale również na telewizorach. Obsługiwane są urządzenia takich marek jak LG z webOS-em, telewizory z systemem Android TV od różnych firm oraz… Smart TV marki Samsung z 2017 roku lub nowsze z systemem Tizen 3.0 lub wyższym.

To świetne wieści, gdyż przed premierą SkyShowtime w sieci pojawiły się informacje, jakoby na telewizorach Samsunga z Tizenem usługa nie była dostępna. W praktyce twórcom udało się przygotować apkę i to nie tylko na najnowsze modele Smart TV, ale również na kilkuletnie sprzęty. To się chwali!

Aplikacja SkyShowtime na przystawki do telewizora

Oprócz tego ze SkyShowtime można skorzystać dzięki aplikacjom na przystawki do telewizora. Obsługiwany jest system Android TV oraz tvOS od Apple’a dostępny na przystawce Apple TV. W tym ostatnim przypadku dzięki integracji z usługą Apple TV można korzystać ze wspólnej listy „Oglądaj dalej” tak jak na sprzętach mobilnych.

Oprócz tego treści można przesyłać na telewizor z urządzeń mobilnych, w tym z wykorzystaniem technologii Google Cast, a firma nie chwali się obsługą standardu AirPlay na urządzeniach marki Apple. Sprawdzimy przy pierwszej możliwej okazji, czy ta funkcja jest zablokowana, jak np. u Netfliksa. Aktualizacja: AirPlay również działa.

REKLAMA

Aplikacja SkyShowtime na konsole PlayStation i Xbox

A co z osobami, które chciałyby skorzystać ze SkyShowtime na dużym ekranie, do którego podłączyły konsolę do gier od Sony lub Microsoftu? Tutaj niestety nie mamy dobrych wieści. Usługa nie będzie dostępna na start ani na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, ani na Xbox One i Xbox Series X|S. Oby to się zmieniło w przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA