REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowe kinowe „Gwiezdne wojny” zapowiedziane. Tego się nie spodziewałem

Świetne wieści dla fanów „Gwiezdnych wojen”. Disney zrezygnował z 4. sezonu udanego „The Mandalorian” na rzecz kinowego filmu. Mamy pierwsze szczegóły.

09.01.2024
18:43
the mandalorian grogu film star wars gwiezdne wojny
REKLAMA

Minęły już lata od premiery ostatniego filmu z odległej galaktyki, a Disney w tym czasie karmi wygłodniałych fanów serialami, książkami, komiksami i grami wideo. Ambitne plany, rysowane wcześniej i dotyczące kin, zostały w końcu pogrzebane przez kiepskie przyjęcie IX epizodu, czyli „Skywalker. Odrodzenie”, a wiele anonsowanych już projektów skasowano. W ich miejsce przychodzą jednak nowe.

Jeszcze w zeszłym roku zapowiedziano trzy nowe filmy „Star Wars”, w tym „Dawn of the Jedi” o początkach Zakonu, „New Jedi Order” ze starszą Rey Skywalker w centrum oraz jeszcze jeden, nadal niezatytułowany, w którym pojawią się bohaterowie z seriali, w tym Thrawn, osadzony fabularnie niedługo po „Powrocie Jedi”. Poprzedzi go jednak jeszcze inna pełnometrażowa produkcja, która dziś doczekała się pierwszej zajawki.

REKLAMA

Film o Mando i Grogu zamiast 4. sezonu The Mandalorian

REKLAMA

Od jakiegoś czasu po sieci fruwały plotki, że Din Djarin i Din Grogu zawitają na kinowe ekrany. Okazuje się, że było w nich więcej niż ziarno prawdy i stanie się to jeszcze zanim doczekamy się kulminacji w postaci filmu, gdzie pierwsze skrzypce będzie grał Wielki Admirał Thrawn. Nowy projekt został właśnie oficjalnie ogłoszony.

Nowa przygoda Mandalorianina i jego przybranego syna, nazywanego przez widzów pieszczotliwie Baby Yodą, rozpocznie się w dodatku niedługo, gdyż w 2024 r. ruszą zdjęcia. Kinowy film powstanie w miejsce oczekiwanego przez wielu fanów 4. sezonu „The Mandalorian” i to świetna wiadomość. Rozgrzebane wątki zostały już domknięte, a bohaterowie są w idealnym miejscu, by przedstawić je tym fanom „Star Wars”, którzy nie oglądają seriali.

Reżyserią nowego filmu o tytule „The Mandalorian & Grogu” zajmie się Jon Favreau, który będzie również jego producentem wraz z Kathleen Kennedy i Dave’em Filonim. Oprócz tego cały czas czekamy na drugie sezony „Andora” i „Ahsoki” (pierwszy kręcony, następny właśnie zapowiedziany) oraz nowości, w tym „The Acolyte”, „Skeleton Crew” oraz kilka innych rozgrzebanych projektów.

Czytaj więcej o Star Wars na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA