REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser "Piły" wyprodukuje adaptację horroru Stephena Kinga. Kiedy premiera?

Najpoczytniejszy autor horrorów i mistrz kina grozy łączą siły - czy może być piękniej? Wiadomo już, że "The Monkey", opowiadanie Stephena Kinga z 1980 r., zostanie zaadaptowane pod film, który wyprodukuje James Wan, reżyser "Piły". Poznaliśmy także członków obsady, a teraz znamy już także wstępną datę premiery.

20.05.2024
19:04
stephen king the monkey adaptacja data premiery
REKLAMA

Ostatnio głośno mówi się o premierze filmu "Miasteczko Salem", adaptacji powieści Stephena Kinga, która została ukończona w 2021 r., jednak jej droga na ekrany jest długa i wyboista. Produkcja, która miała zadebiutować w kinach w kwietniu 2023 r., w efekcie została zdjęta z kalendarza nadchodzących premier. Ostatecznie "Miasteczka Salem" nie zobaczymy w kinach - horror trafi prosto do serwisu (HBO) Max jeszcze w tym roku. Tymczasem pojawiły się nowe doniesienia na temat tytułu "The Monkey", adaptacji opowiadania Stephena Kinga z 1980 r. I są to raczej dobre wieści.

REKLAMA

Adaptacja opowiadania Stephena Kinga, "The Monkey", ma wstępną datę premiery

"The Monkey" to opowiadanie autorstwa Stephena Kinga, które zostało opublikowane po raz pierwszy w 1980 r. jako część broszury w Gallery Magazine, a ostatecznie znalazło się w zbiorze opowiadań "Skeleton Crew". Jego fabuła skupia się na dwóch braciach bliźniakach, Halu i Billu, którzy na strychu w domu swojego dziadka znajdują małpkę. Okazuje się, że zabawka jest przeklęta i za każdym razem, gdy uderza w talerze, dochodzi do makabrycznych zbrodni i któryś z bliskich chłopców umiera. Bracia postanawiają wyrzucić małpkę i z biegiem czasu o niej zapominają. Po latach tajemnicze śmierci zaczynają się na nowo, a Hal i Bill będą musieli zjednoczyć się ponownie, by znaleźć sposób na ostateczne zniszczenie morderczej zabawki, zanim odbierze ona życie wszystkim, których kochają.

Za reżyserię i scenariusz "The Monkey" odpowiedzialny jest Osgood Perkins, natomiast za produkcję - James Wan, reżyser "Piły", "Obecności" i "Naznaczonego", oraz Michael Clear. Producentami wykonawczyni są z kolei Nancy Xu i John Friedman, a wśród firm zaangażowanych w wyprodukowanie filmu znajdują się Atomic Monster, C2 Motion Picture Group, Range Select i Odd Fellows. Jak podaje Screen Rant, premiera "The Monkey" ma mieć miejsce już w 2025 r., jednak dokładna data nie jest na ten moment znana.

W marcu pojawiły się także pierwsze doniesienia na temat obsady - wiadomo już, że główną rolę zagra Theo James ("Biały Lotos", starsza wersja braci). Obok niego pojawią się także Christian Convery ("Łasuch", młodsza wersja braci), Tatiana Maslany ("Mecenas She-Hulk"), Elijah Wodd ("Władca Pierścieni"), Colin O'Brien ("Wonka"), Rohan Campell ("Bracia Hardy") oraz Sarah Levy ("Larry Crowne - uśmiech losu").

REKLAMA

O horrorach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA