REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Studenci na Harvardzie będą uczyć się o Taylor Swift. Uczelnia otwiera zapisy na nowy kurs

Szał na Taylor Swift trwa w najlepsze. Przekonali się o tym studenci anglistyki Harvardu, którzy w kolejnym semestrze będą mogli zapisać się na kurs przybliżający sylwetkę jednej z najważniejszych artystek XXI wieku. Jego nazwa brzmi "Taylor Swift and Her World", czyli "Taylor Swift i jej świat".

28.11.2023
18:03
Studenci na Harvardzie będą uczyć się o Taylor Swift. Uczelnia otwiera zapisy na nowy kurs
REKLAMA

Nie ma dnia, kiedy media nie wspomniałyby o kolejnym osiągnięciu Taylor Swift. Wokalistka raz po raz pobija najważniejsze rekordy w związku z trwającą wciąż trasą koncertową The Eras Tour, a także w zestawieniach największych hitów serwisów Billboard czy Spotify. Zdobywczynię dwunastu nagród Grammy śmiało można określić światowym fenomenem - na jej koncerty przybywają tłumy ludzi z całego świata, a na czas jej pobytu w Glendale w Arizonie miasto zmieniło nawet nazwę na Swift City. Wyjątkowa twórczość artystki doceniana jest jednak nie tylko przez różnego rodzaju nagrody - uniwersytet Harvarda postanowił przyjrzeć się bliżej jej muzycznemu dorobkowi i zapowiedział otwarcie nowego kursu dla studentów uczelni.

REKLAMA

Harvard ogłasza nowy przedmiot. Jego uczestnicy będą studiować twórczość Taylor Swift

W połowie listopada na stronie internetowej Uniwersytetu Harvarda pojawił się artykuł o tytule "Taylor Swift: Harvard's Version", który nawiązuje do tytułów albumów jednej z najpopularniejszych artystek XXI wieku. Okazało się, że uczelnia postanowiła otworzyć zapisy na nowy kurs w przyszłym semestrze, który skupiać się ma na studiowaniu twórczości Taylor Swift. Poprowadzi go profesorka Stephanie L. Burt, która od kilkunastu lat jest zagorzałą fanką piosenkarki. Na jej zajęciach studenci anglistyki będą mieli okazję zgłębić teksty i muzykę Taylor Swift, a także analizować twórczość tych autorów, których Stephanie L. Burt uważa za niezbędną do tego, by zrozumieć przekaz wokalistki.

Staram się prowadzić tylko te zajęcia, z których moim zdaniem nasi studenci mogą naprawdę skorzystać - albo dlatego, że tego chcą, albo dlatego, że wymaga tego nasz program nauczania

- komentuje prowadząca.
Studenci Uniwersytetu Harvarda będą studiować twórczość Taylor Swift

Burt szczególną uwagę pragnie zwrócić na wpływ twórczości Taylor Swift na politykę - artystka, która początkowo była skupiona jedynie na tworzeniu muzyki, zaczęła angażować się w ważne społecznie sprawy, a swój głos w sprawie zabierała również poprzez teksty piosenek - "The Man" czy "You Need To Calm Down" to hymny, które skupiają się na prawach kobiet i osób LGBTQ+.

Mamy szczęście, że żyjemy w czasach, gdy jedna z naszych głównych artystek jest jednocześnie jedną z najsłynniejszych osób na świecie. Dlaczego nie mielibyśmy poprowadzić zajęć na ten temat?

- argumentuje.

Więc o Taylor Swift przeczytasz na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z teledysku do piosenki Taylor Swift "Anti-Hero" na YouTube oraz logo Uniwersytetu Harvarda ze strony 1000 logos.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA