REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Tiny Apps - i Android jest jak Windows

Wiecie, czego mi brakowało w Androidzie? Wielozadaniowości. Odpalenia, jak w Windowsie, przeglądarki w jednym oknie i robienia czegoś innego obok. Okazuje się, że gdzie potrzeba, znajdzie się aplikacja.

Mobilne urządzenia mają to do siebie, że wygodnie korzysta się z nich na przykład stojąc w tramwaju, czy idąc. Problem pojawia się, kiedy trzeba coś na przykład zanotować z danych wyświetlanych na ekranie. Niektóre elementy da się skopiować do notatnika, z innymi jest już gorzej. Nieco problematyczne jest przepisywanie tekstu z uruchomionej grafiki do notesu, kiedy będąc w autobusie akurat zgięciem łokciowym trzymamy się poręczy, a w drugiej ręce wyciągamy do kontrolera bilet. Każdy chyba zna sytuację, kiedy rozmówca prosi nas o podanie numeru do wspólnego znajomego. Najczęściej działa argument "zaraz podeślę ci SMSem", ale bywa, że trzeba zawiesić rozmowę, zanotować gdziekolwiek żądany telefon i przekazać go przy kolejnej konwersacji. I gdzie tu moc i potęga wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych?

12.04.2013
9:00
Tiny Apps – i Android jest jak Windows
REKLAMA
REKLAMA
Screenshot_2013-04-11-07-53-53


Narzędzie Tiny Apps pozwala na uruchomienie kilku, najbardziej przydatnych funkcji, który po aktywacji są zawsze na wierzchu. W skład podstawowych gadżetów wchodzi mini-notatnik z podstawowymi funkcjami edycji, a także zapisania i kopiowania, program do błyskawicznego rysowania oraz odtwarzacz muzyczny i kalkulator. Wszystkie te pomniejsze aplikacje dają się uruchomić w dowolnej liczbie i nie przeszkadzają im uruchomione inne programy. Zwyczajnie nakładają się na aktywne okno.

REKLAMA

Dla wygody użytkowników, każde nowo otwarte narzędzie można ustawiać w dowolnym miejscu ekranu i zmieniać jego rozmiar. Jasne, na małym ekranie ciężko o zmieszczenie nawet najmniejszego dodatkowego elementu. Mimo to, czasem zachodzi potrzeba skorzystania z tego typu funkcji. Aplikację da się łatwo zminimalizować, dzięki czemu łatwe jest przełączanie się między właściwą treścią, a na przykład kalkulatorem. To świetny pomysł, kiedy chcemy kopiować poszczególne treści np. z artykułu i na bieżąco wklejać je do notatnika.

Tiny Apps to proste i niepozorne narzędzie. Mimo to sprawia, że codzienne czynności stają się bardziej intuicyjne. Dzięki niemu Android staje się bardziej przejrzysty i intuicyjny dla tych, którzy nie są w stanie żyć bez okienkowego systemu. Szczerze, dopóki nie zainstalowałem opisywanego pakietu, kiedy musiałem dokonać jakiś obliczeń, wygodniej mi było nie wyłączać np. dokumentu z rachunkami, a kalkulator uruchomić w komórce. Teraz problem nadmiaru urządzeń sam się rozwiązał.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA