REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Oświeciński pozwał ochroniarza Fame MMA. Zaapelował do federacji

Tomasz Oświeciński wystosował pozew przeciwko Nikoli Milanovicowi, ochroniarzowi Fame MMA. Zawodnik nadchodzącej gali Fame 21 oskarżył mężczyznę o zniesławienie i zniewagę.

16.05.2024
19:09
tomasz oswiecinski pozywa ochroniarza fame mma
REKLAMA

Wokół Fame MMA zebrało się ostatnio sporo kontrowersji. Kilka dni temu podczas konferencji przed galą miał miejsce incydent, wskutek którego Paweł Tyburski został wyrzucony z federacji, a jego przeciwnik, Don Kasjo, z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z wzięcia udziału w walce. Tym razem o freak fightowej organizacji zrobiło się głośno za sprawą Tomasz Oświecińskiego, który zawalczy w nadchodzącym wydarzeniu przeciwko Adrianowi Ciosowi. Mężczyzna postanowił pozwać jednego z ochroniarzy Fame MMA o zniesławienie - poszło o komentarze na Facebooku.

REKLAMA

Tomasz Oświeciński pozwał ochroniarza Fame MMA

Na InstaStory Tomasza Oświecińskiego pojawiło się oświadczenie "odnośnie bezprawnych działań Nikoli Milanovica", jednego z ochroniarzy Fame MMA. Zawodnik nadchodzącej gali Fame 21 stwierdził, że stał się "obiektem ataku" Milanovica, który miał obrazić go, posługując się grypserą:

W zeszłym tygodniu stałem się ofiarą ataku ze strony nijakiego Nikoli Milanovica, który na profilu mma.pl na platformie Facebook, używając gryspery - bandyckiej gwary więziennej obrzucił mnie najbardziej obelżywymi określeniami, jakie w niej występują. Nie mogę tego zlekceważyć i przyzwalać na takie zachowania, czego konsekwencją jest to, że przeciw Nikoli Milanovicowi toczy się postępowanie karne (...) - w ramach aktu oskarżenia został on oskarżony o popełnienie przestępstwa zniesławienia oraz przestępstwa zniewagi na moją szkodę

- czytamy w oświadczeniu.
 class="wp-image-2598961" width="453"
Oświadczenie Tomasz Oświecińskiego

Oświeciński poinformował, że wezwał ochroniarza do przeprosin. Wspomniał także o Fame MMA, stawiając pytanie o stanowisko federacji w sprawie wypowiedzi Nikoli Milanovica:

Zwracam uwagę, iż Federacja Fame MMA wielokrotnie apelowała o walkę z hejtem oraz o to, by nie promować kryminalistów i używanego przez nich obelżywego więziennego języka (...). Otwarte pozostaje pytanie o stanowisko federacji wobec obelżywych wypowiedzi Nikoli Milanovica, którego zatrudnia w ramach swojej działalności do ochrony swoich gal. Czy federacja chce być kojarzona z człowiekiem, który zamiast chronić zawodników - w tak niesmaczny i obelżywy sposób ich atakuje i hejtuje?

W podsumowaniu zawodnik Fame MMA zapowiedział, że już niebawem z jego inicjatywy zostanie założona fundacja. Ma ona zajmować się walką z hejtem, a także wspieraniem młodzieży, która mierzy się z nienawistnymi komentarzami i wypowiedziami. Oświeciński zaprosił do współpracy zarówno federację Fame MMA, jak i inne zainteresowane instytucje.

REKLAMA

O Fame MMA przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA