REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Cruise nie kończy lotu? "Top Gun" może powrócić z 3. częścią

Nie po to Tom Cruise szkolił młodych pilotów w "Mavericku", żeby Top Gun zakończyło swoją działalność. Seria z gwiazdorem oczywiście na pokładzie ma doczekać się trzeciej części. "Wreszcie" - chciałoby się rzec.

12.01.2024
8:54
top gun 3 tom cruise premiera
REKLAMA

"Top Gun: Maverick" było hitem i długo cieszyło się statusem największego sukcesu kasowego 2022 r. (film przebił dopiero "Avatar: Istota wody"). Z niemal 1,5 mld dol. na koncie produkcja do dzisiaj zajmuje 12 miejsce w zestawieniu najlepiej zarabiających tytułów wszech czasów. Nic więc dziwnego, że całe Hollywood dziękowało gwieździe (i producentowi przy okazji) Tomowi Cruise'owi za uratowanie kin po pandemicznej zapaści.

"Top Gun: Maverick" wleciał do kin jakieś 36 lat po pierwszej części. Wszystko wskazuje na to, że na trójkę nie będziemy musieli tyle czekać. Już po sukcesie dwójki pojawiły się spekulacje, że kontynuacja jest nieunikniona. Chociaż producent Jerry Bruckheimer studził emocje, reżyser Joseph Kosinski sugerował nadejście kolejnych produkcji z granym przez Toma Cruise'a bohaterem.

Więcej o filmach z Tomem Cruise'em poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Top Gun 3 - czy film powstanie?

Teraz Puck News donosi, że prace nad "Top Gun 3" właśnie trwają. Ehren Kruger ma już pisać scenariusz. Od strony producenckiej filmem zajmą się natomiast Jerry Bruckheimer i David Ellison. Za kamerą prawdopodobnie ponownie stanie Joseph Kosinski, a jeśli nie to wejdzie przynajmniej w rolę producenta. Do swoich ról mają natomiast powrócić nie tylko Tom Cruise, ale też Miles Teller i Glen Powell.

Top Gun: Maverick
REKLAMA

Oczywiście, na razie są to doniesienia nieoficjalne. Paramount niczego nie potwierdził. Jednakże wspomniany portal sugeruje, że "Top Gun 3" ma być filmem z Tomem Cruise'em, który pojawi się po "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Część 2". Po przesunięciu premiery z powodu niedawnych strajków Hollywoodzkich, kolejna odsłona przygód Ethana Hunta, zadebiutuje w kinach w maju 2025 r.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Tom Cruise podpisał kontrakt z Warner Bros. Discovery, z którym ma współpracować tak przy filmach oryginalnych, jak i franczyzowych. W zależności od najbliższych zobowiązań gwiazdora (w tym ewentualnych prac nad "Top Gun 3"), jego wspólne projekty z wytwórnią mogą się nieco opóźnić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA